Angle down Atgal

G. Nausėda: Vakarų demokratijos neturi toleruoti A. Navalno arešto

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Vakarai negali toleruoti į Maskvą sekmadienį grįžusio Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno arešto, kuris rodo, kad Kremlius sistemingai piktnaudžiauja žmogaus teisėmis. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Europos Sąjunga turėtų svarstyti sankcijas Rusijai, jei Maskvoje sulaikytas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas nebus paleistas į laisvę.

„Pasibaisėtinas Rusijos opozicijos lyderio A. Navalno areštas jam tik ką sugrįžus namo yra tik dar vienas Kremliaus pastangų sistemingai piktnaudžiauti žmogaus teisėmis ir demokratinėmis laisvėmis įrodymas. Vakarų demokratijos to neturi toleruoti“, – parašė G. Nausėda socialiniame tinkle „Twitter“. 

A. Navalnas sekmadienio vakarą grįžo į Maskvą iš Vokietijos. Oro uoste jį išsivedė teisėsaugos pareigūnai. Rusijos kalėjimų tarnyba pranešė, kad jis sulaikytas, nes pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas.

G. Landsbergis: ES turėtų svarstyti sankcijas Rusijai dėl A. Navalno

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Europos Sąjunga turėtų svarstyti sankcijas Rusijai, jei Maskvoje sulaikytas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas nebus paleistas į laisvę.

„A. Navalno sulaikymas visiškai nepriimtinas. Reikalaujame, kad jis nedelsiant būtų paleistas. ES turėtų veikti greitai ir jei jis nebus paleistas, mums reikia svarstyti ribojamųjų priemonių įvedimą, reaguojant į šį baisų veiksmą“, – tviteryje parašė G. Landsbergis. Ministro teigimu, tai yra bendra Baltijos šalių pozicija.

A. Navalnas sekmadienio vakarą grįžo į Maskvą iš Vokietijos. Oro uoste jį išsivedė teisėsaugos pareigūnai.

Rusijos kalėjimų tarnyba vėliau pranešė, kad jis sulaikytas, nes pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas.

Pagal skrydžio planą, iš Vokietijos skridęs lėktuvas turėjo leistis Vnukovo oro uoste, į jį gausiai susirinko A. Navalno rėmėjai ir žiniasklaida, tačiau lėktuvas buvo nukreiptas į Šeremetjevo tarptautinį oro uostą.

Prieš skrydį Rusijos teisėsauga perspėjo, kad 44 metų A. Navalnui Rusijoje gresia areštas. Rusijos policija Vnukovo oro uoste sekmadienį sulaikė keturis A. Navalno rėmėjus.

A. Navalnas Vokietijoje kelis mėnesius buvo gydomas po mėginimo jį nunuodyti. A. Navalnas sako, kas jį bandė nunuodyti FSB Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite