Angle down Atgal

G. Nausėda ragina savivaldybes ir gyventojus padėti senjorams pasiekti skiepijimosi vietas

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina savivaldybes ir pačius gyventojus padėti senjorams pasiekti skiepijimosi nuo COVID-19 vietas, pasirūpinti jų teisingu informavimu.

Kaip spaudos konferencijoje sakė prezidento atstovė spaudai Raminta Stanaitytė-Česnulienė, G. Nausėda nuotoliniame susitikime su senjorus vienijančiomis ir jais besirūpinančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis išreiškė susirūpinimą, kad iki šiol paskiepyti vos per 40 proc. žmonių, vyresnių nei 80 metų.

„Tai yra beveik du kartus mažiau, nei daugumoje Europos Sąjungos šalių. Vertinant mirštamumo nuo COVID-19 šioje grupėje skaičius, prezidentas pabrėžia, kad būtent šiai grupei skiepas yra labai svarbus ir pakviesti juos skiepytis yra labai svarbu“,  – sakė ji.

Pasak jos, prezidentas susitikimo metu išgirdo „daug naudingų minčių, kaip paskatinti skiepijimąsi ir svarbiausiais akcentais įvardija pasiekiamumą bei komunikacija.

„Pirma pasiekiamumas – kaip mobilių komandų pagalba didinti senjorų pasiekiamumą. Prezidentas pasidžiaugė geraisiais savivaldybių pavyzdžiais, tačiau ragina visas savivaldybes sutelkti dėmesį į tai – padėti senjorams pasiekti vakcinavimosi vietas. Kitas dalykas, apie ką kalbėta susitikimo metu, yra komunikacija, dezinformacija, baimės“, – sakė R. Česnulienė. 

Anot jos, G. Nausėda kviečia visus gyventojus padėti spręsti šias problemas.

„Prezidentas kviečia pakalbinti kaimyną, padrąsinti, atsakyti į senjoro klausimus, nukreipti, jei reikia – padėti nuvažiuoti į vakcinavimo vietą“, – sakė ji.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite