Angle down Atgal

G. Nausėda Moldovoje pabrėžė paramą jos europinei integracijai, atkreipė dėmesį į mūsų atlikėjus „Eurovizijoje“

Prezidentas Gitanas Nausėda, su darbo vizitu viešintis Moldovoje, penktadienį susitikime su šios šalies vadove Maia Sandu pabrėžė, kad Moldova buvo pirmoji šalis, pripažinusi Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, ir patikino, kad Lietuva yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi remiant Moldovos integraciją Europos Sąjungoje.

„Moldova yra ypatinga Lietuvos partnerė. Norėčiau atkreipti dėmesį į ne tokią seną istoriją. 1990 metai, Lietuva ką tik paskelbė savo nepriklausomybę. Pirma šalis, kuri pripažino mūsų nepriklausomybę, buvo Moldova, kuri tuo metu dar buvo Sovietų Sąjungos ribose“,- penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas pažymėjo Lietuvos ekonominių rodiklių gerėjimą po tapimo ES nare ir pabrėžė, kad pasirinkta europinės integracijos kryptis buvo teisinga.

„Mano atvykimo tikslas yra paremti europinį Moldovos kursą, nes tai yra Lietuvos žmonių nueitas kelias, kurį patikrinome ir galime pasakyti: šis kelias buvo sėkmingas“,- teigė G. Nausėda, kartu išreikšdamas lūkestį, kad abiejų šalių ekonominis bendradarbiavimas ateityje tik stiprės.

„Ekonominis bendradarbiavimas taip, šiuo metu, gal ir nėra labai įspūdingo lygio, bendroji prekybos statistika, skaičiai dar nėra tokie dideli. Tačiau aš visada tokiais atvejais mėgstu sakyti, ir čia manyje turbūt dar kalba buvęs ekonomistas, kad jeigu kažkurioje vietoje esi žemame taške, visą laiką turi didelį potencialą augti“,- kalbėjo G. Nausėda.

Lietuvos vadovas taip pat paragino atkreipti dėmesį į Lietuvos atlikėjų pasirodymą „Eurovizijoje“.

„Mes visą laiką labai atidžiai vertiname jūsų dainininkus „Eurovizijoje“ ir tikimės, kad jūs taip pat matote mūsiškius ir kartais taip pat dėl jų balsuojate“,- sakė G. Nausėda, kartu pagirdamas ir Moldovoje pagaminamus vynus.

Moldovos prezidentė pabrėžė Lietuvos patirtį kovoje su dezinformacija

Tuo metu, M. Sandu kalbėjo, kad Moldovoje nuolat jaučiama Lietuvos pagalba bendradarbiaujant su Europos Sąjungos institucijomis.

„Lietuva visada remia mūsų europinį kelią. Drįsčiau patvirtinti, kad jūs esate mūsų patikimas draugas ir sąjungininkas Briuselyje, jūs padedate mums Rytų partnerystėje ir dialoge su Briuselio institucijomis“,- spaudos konferencijoje kalbėjo M. Sandu.

Moldovos prezidentė pažymėjo, kad vertina Lietuvos patirtį saugumo, kovos su dezinformacija srityse ir norėtų plėsti abiejų šalių bendradarbiavimą šiuo klausimu.

„Norėtumėme plėsti mūsų bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse. Norėtumėme iš Lietuvos išmokti priešintis hibridinėms rizikoms ir dezinformacijai“,- teigė M. Sandu.

ELTA primena, kad prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį išvyko dviejų dienų oficialaus vizito Moldovoje.

Pasak Prezidentūros pranešimo, vizito metu šalies vadovas, be susitikimo su prezidente M.Sandu, dar susitiks su Moldovoje dirbančiais Lietuvos ekspertais, vietos lietuvių bendruomenės nariais ir dalyvaus diskusijoje su Moldovoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Šio vizito tikslas – parodyti solidarumą ir paramą Moldovos europinės integracijos siekiams. Susitikime su Moldovos prezidente planuojama aptarti situaciją Moldovoje bei pasirengimą būsimiems parlamento rinkimams, kovą su pandemija ir Rytų partnerystės iniciatyvos įgyvendinimą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite