Angle down Atgal

G. Nausėda apie vakcinavimo procesą Lietuvoje: lieka neatsakytų svarbių klausimų

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad vis dar lieka neatsakytų klausimų, matant, kaip šiuo metu Lietuvoje vyksta gyventojų skiepijimas nuo COVID-19. Pasak jo, paradoksalu, bet vis labiau formuojantis kolektyviniui šalies imunitetui, gyventojai vis mažiau nori vakcinuotis.

„Lieka neatsakytų svarbių klausimų, ką reikėtų daryti artimiausiu metu. Paradoksalu, kad kuo labiau artėja mūsų išsvajotasis imunitetas, tuo mažiau yra norinčių skiepytis. Vis dar matome ryškų Lietuvos atsilikimą nuo ES vidurkio skiepijant vyresnio amžiaus asmenis. Vadinasi, turime neišnaudotų galimybių, siekiant apsaugoti labiausiai pažeidžiamus asmenis“, – Prezidentūroje pirmadienį surengtame sveikatos forume sakė G. Nausėda.

„Turime pasirūpinti, kad būtų atkurtas pastaruoju metu sumenkęs bendras visuomenės pasitikėjimas vakcinomis“, – pridūrė jis, akcentuodamas, kad būtent tęstinis visuomenės vakcinavimas gali leisti užtikrinti, kad griežti ir brangiai kainuojantys karantinai nebepasikartotų.

„Lietuvos gaunamų vakcinų šiandien pakanka, kad sėkmingai įgyvendintume masinio skiepijimo programą. Dabar galime jaustis gerokai tvirčiau nei praėjusių metų vasarą. Neabejoju, kad ateityje sėkmingai kovosime su naujomis koronaviruso atmainomis, pritaikydami joms vakcinas. Taip užtikrinsime tęstinį visuomenės atsparumą ir turėsime šansą išvengti ilgų, griežtų ir brangiai kainuojančių karantinų“,– sakė šalies vadovas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite