Angle down Atgal

G. Landsbergis: ES sankcijos – režimui, ne Baltarusijos žmonėms

Pirmadienį Liuksemburge vykstančioje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis pareiškė tvirtą paramą Baltarusijos žmonėms, kovojantiems už demokratinius pokyčius savo šalyje. Pasak ministro, baltarusiai turi žinoti, kad jie nebus palikti vieni, kad ES pasirengusi suteikti rimtą ekonominę paramą demokratinės Baltarusijos transformacijai, sakoma pranešime.

„Europa privalo suprasti, kad už visko, ką daro A. Lukašenka, realiai stovi V. Putinas. Kremliaus tikslas akivaizdus – prisijungti Baltarusiją. Todėl ES turi labai vieningai pasakyti, kokie ateityje bebūtų šių režimų susitarimai ar Baltarusijos konstitucijos pakeitimai, Europa jų niekada nepripažins“, – sakė ministras ir pabrėžė, kad Baltarusijos režimas tampa vis agresyvesnis kaimyninių valstybių, aktyviai reiškiančių paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei, atžvilgiu.

Kalbėdamas apie gegužės 24–25 dienomis Europos Vadovų Tarybos priimtų išvadų įgyvendinimą, ministras G. Landsbergis pasidžiaugė, kad ES baigia susitarti dėl ES sektorinių sankcijų, ir pabrėžė, kad svarbu kuo greičiau parengti teisinę sankcijų įvedimo bazę bei kuo greičiau pradėti praktinį jų taikymą.

„Tvirtai remiame ketvirtą sankcijų paketą, kuris galutinai patvirtintas šiandien. Itin svarbiu laikome ir sektorinių sankcijų susitarimą, kurio laukiame jau šią savaitę. Tai sankcijos režimui – ne Baltarusijos žmonėms. Kremlius finansuoja A. Lukašenkos skolas ir praradimus. Tad kainą, kurią mokės Baltarusijos premjeras, mokės ir V. Putinas“, – sakė ministras.

Taryba patvirtino ES ketvirtąjį tikslinių sankcijų paketą Baltarusijai, kuris sankcionuoja 78 individus ir 8 juridinius subjektus – teisėjus, prokurorus, tyrėjus, dalyvavusius arba tiesiogiai prisidėjusius klastojant rinkimus, vykdant represijas ir kankinimus bei kitus žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje, įskaitant nepriklausomų žurnalistų ir tinklaraštininkų persekiojimą. Sankcijos pritaikytos ir universitetų rektoriams, išmetusiems prieš režimą protestavusius studentus, taip pat asmenims, finansiškai remiantiems A. Lukašenką ir jo režimą. Į pirmadienį tvirtinamų sankcijų sąrašą įtraukti ir 7 asmenys bei 1 įmonė, atsakingi už „Ryanair“ lėktuvo, skridusio reisu FR4978, perėmimą ir priverstinį nutupdymą Minske bei žurnalisto Ramano Pratasevičiaus ir jo draugės Sofijos Sapegos sulaikymą.

Prieš Užsienio reikalų tarybą valstybių narių užsienio reikalų ministrai susitiko su ES vyriausiojo įgaliotinio Josepo Borellio kvietimu į Liuksemburgą atvykusia demokratinės opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite