Angle down Atgal

Fre­de­ri­kas – tik­ras juo­da­sis gra­žuo­lis

Sun­ku ne­pri­pa­žin­ti gro­žio, kai jis tau švie­čia tie­siai į akis. Šis gra­žuo­lis žir­gas iš JAV yra ža­ve­sio įsikū­ni­ji­mas, ku­ris pa­ver­gia visų šir­dis. Fre­de­ri­kas yra fryzų veislės, ku­ri net ke­letą kartų jau bu­vo ties iš­ny­ki­mo ri­ba. Da­bar žir­gas tapęs tik­ra in­ter­ne­to sen­sa­ci­ja ir tu­ri pulką sekėjų.

Šis žavuolis yra fryzų veislės, išvestos XVIII a. Fryzijos provincijoje (Nyderlandai), atstovas. Ji, beje, buvo išgelbėta nuo išnykimo. Laimei, 2015-aisiais gimė ir Frederiko palikuonis.

Ilgų banguotų karčių savininkas, puikaus sudėjimo žirgas gyvena Arkanzaso kalnuose, vienoje fermoje, kur jį prižiūri šeimininkė Stacy Nazario. Frederiko vardą pelnė garsiojo XVIII a. prūsų monarcho Frydricho Didžiojo (Frederick the Great) garbei. Į JAV jis buvo atvežtas iš Nyderlandų fermos, kai žirgui buvo 6 metai. Dabar šiam juodajam gražuoliui 19 metų.

Įdomu tai, kad nuo pat atvykimo į Arkanzasą jis vis pasirodydavo laidoje „The Late Show with Stephen Colbert“, o dar vėliau sulaukdavo pasiūlymų filmuotis filme. Dar vadinamas švelniu milžinu, Frederikas dažnai su šeimininke vyksta į įvairius pasirodymus ar privačius renginius visame pasaulyje.

Ilgakarčio fryzo gerbėjų armija išties nemenka. Jis tirpdo daugiau nei 100 tūkst. sekėjų širdis feisbuke, o „YouTube“ kanale jį stebi daugiau nei 28 tūkst. prenumeratorių.

Šios veislės žirgai yra 155–175 cm aukščio, visuomet būna juodi, jokios kitos spalvos neleistinos, nebent nedidelės baltos žvaigždutės ant kaktos. Jų karčiai ir uodega beveik visuomet būna truputį banguoti, taip pat jie turi šepetukus (plaukai, esantys ant kojų prie kanopų). Fryzai yra naudojami kaip kinkomieji ar jojamieji arkliai. Labai paplitę Europoje. Ypač mėgstami turizmo srityje, o varžybose tempia tradicinius fryzų vežimaičius.

Parengta pagal Brightside.me

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite