Fot. Deividas Buivydas / Bostonas (Anglija)
Angle down Atgal

Fotografijos muziejus pristato Deivido Buivydo fotografijų ciklą „F(L)IGHT“

Fotografijos muziejuje birželio 9 d. (trečiadienį) 17.30 val. vyks jaunosios kartos fotografo Deivido Buivydo fotografijų serijos „F(L)IGHT“  pristatymas ir virtuali (projekciniame ekrane) darbų ekspozicija.

 

Renginio metu Deividas mums pristatys penkerius metus kurtą ir vis dar besivystantį dokumentinės fotografijos ciklą „F(L)IGHT“, kuriame užfiksuoti Bostono kasdienybės vaizdai. Bostonas, – nedidelis miestas Jungtinėje Karalystėje, Linkolnšyro grafystėje, – vienas ryškiausių emigrantų traukos taškų ir vienas labiausiai euroskeptiškomis nuotaikomis garsėjančių miestų šalyje.

Jaunas fotografas atsidūręs emigranto rolėje imasi fiksuoti miesto socialinį veidą – jo gyventojus, aplinką, viešąsias erdves. Su kamera rankose menininkas vaikšto miesto gatvėmis ir tarsi iš šono stebi jo gyvenimą – ritmą, rutiną, žmonių elgsenas bylojančias apie vidines jų būsenas ir jausmus – nuobodulį, pasimetimą, ilgesį, tuštumą, akimirkos džiaugsmą. Fiksuoja simbolius ir detales kalbančius apie migranto dalią. Deividas kameros pagalba bando prisijaukinti jam svetimą vietą ir kartu kuria fotografinę miesto ir jo gyventojų apybraižą. Šis projektas – tai antropologinis tyrimas tyrinėjantis migracijos, segregacijos, asmens identiteto praradimo, tapatumo paieškos temas. Dar prieš „Brexit“ įvykius pradėtas kurti dokumentinių fotografijų ciklas šiandien tampa universalia iliustracija priežasčių nulėmusių kertinius politinius lūžius. Serijos „F(L)IGHT“ fotografijos dar niekad nebuvo pristatytos viešai tokia gausia apimtimi. Dalis darbų buvo eksponuoti tarptautinėse grupinėse parodose, publikuoti leidiniuose.

Renginį moderuos prof. dr. Remigijus Venckus - Vilnius Tech (Vilniaus Gedimino technikos universitetas).

Virtuali darbų ekspozicija muziejaus edukacijų salėje vyks visą savaitę – birželio 9–16 dienomis.

Renginys yra Fotografijos muziejaus įgyvendinamo projekto „Jaunojo kūrėjo eteris“ dalis.


Projektą remia:

Lietuvos kultūros taryba
Šiaulių miesto savivaldybė

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite