Angle down Atgal

FNTT baigė sukčiavimo bylą, valstybė galėjo negauti beveik 5 milijonų eurų mokesčių

Kauno miesto apylinkės teismo Kauno rūmams perduota didelės apimties sukčiavimo byla, kurioje du fiziniai ir vienas juridinis asmuo kaltinami valstybei nesumokėję beveik 5 mln. eurų pridėtinės vertės (PVM) ir pelno mokesčių, trečiadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Šis tyrimas pradėtas 2017 metais, surinkus duomenų, kad Vilniuje registruota bendrovė, jos direktorius ir galimai bendrininkavęs Latvijos pilietis vengia mokėti mokesčius, organizuodami fiktyvių sandorių grandines.

Jiems pateikti kaltinimai dėl didelės vertės sukčiavimo, Lietuvos pilietis ir jo vadovaujama įmonė dar kaltinami apgaulingu apskaitos tvarkymu. 

Bylos duomenimis, įmonės direktorius su bendrininku latviu, pasinaudodami lietuviška įmone, iš Latvijos ir Estijos įmonių pirko rafinuotą rapsų aliejų, baltąjį cukrų, rafinuotą dezodoruotą saulėgrąžų aliejų, saulėgrąžų aliejų bei kakavą. Siekdami išvengti mokesčių, jie organizavo galimai fiktyvių sandorių grandines, į jas įtraukdami ne mažiau kaip 17 realiai veiklos nevykdančių ir Lietuvoje registruotų įmonių, jų direktoriais buvo paskirti Moldovos, Rumunijos, Latvijos ir Estijos piliečiai. Galimai imituodami tarpusavio prekybą, bendrininkavę asmenys siekė įteisinti pirkimo–pardavimo sandorius, kuriems taikomas PVM, taip mokėjimo prievolę perkeldami veiklos nevykdžiusioms įmonėms. 

Skaičiuojama, kad taip veikiant 2015–2017 metais valstybei galėjo būti nesumokėta beveik 2,8 mln. eurų PVM ir beveik 2 mln. pelno mokesčio.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite