Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Vyriškas įniršis“ (2021)

Ką gautume sudėjus aktorių Jasoną Stathamą ir režisierių Guy Ritchie? Vieną protingiausių pastarųjų metų veiksmo filmų su noir stiliaus kinematografija, daug šokinėjimo laiku bei kruvinu smurtu.

Britų duetas jėgas dar kartą sujungė po daugiau nei 15 metų pertraukos. Dar 1998-aisiais karjerą vos bepradedantis britų režisierius pastebėjo tautietį modelį, buvusį plaukiką Stathamą ir skyrė jam vaidmenį savo debiutinėje kriminalinėje komedijoje „Lok, stauk arba šauk“, tuo pačiu įžiebdamas iki šiol neblėstančią žvaigždę. Po to sekė dar keli bendri projektai. Dabar kino teatruose rodomas „Vyriškas įniršis“ – turbūt geriausias jei ne visų laikų, tai bent jau pastarojo dešimtmečio Jasono Stathamo filmas. Guy Ritchie kaip niekas kitas moka atskleisti kartais netinkamai panaudojamo aktoriaus vidines gelmes.

Į grynuosius pinigus šarvuotais sunkvežimiais po visą Los Andželą išvežiojančią apsaugos firmą dirbti ateina paslaptingasis Patrickas Hillas, nešnekus ir akivaizdžiai pavojingas vyras su neaiškia praeitimi. Nuo pat pradžių naujoku susidomėję kolegos netrukus supranta, kad ne viskas su juo gerai – „H“ pramintas vyras labiau panašėja į psichopatą, kurio kelyje nesiliauja trykšti kraujas, o ne į paprastą apsaugos darbuotoją.

Tačiau trumpas aprašymas gali kiek klaidinti. Negalvokite, kad „Vyriškas įniršis“ yra stereotipinis veiksmo filmas be smegenų. Šioje 2 valandų trukmės juostoje tiek daug nutinka, kad viskam aprėpti gali prireikti ir antros peržiūros (išėjus iš kino salės jau norėjosi pirkti naują bilietą – vien pakartoti tą patirtį). Siužetas lupasi tarsi svogūnas – vieną paslaptį keičia kita, istorija šokinėja nuo vieno laiko taško į kitą, ir nors kartkartėmis gali tekti palaužyti galvą, pabaigoje visas chaosas susiveda į bendrą tašką. Na, kaip ir priklauso Guy Ritchie filmui.

Čia nereikėtų tikėtis ir komedijos. Priešingai nei ankstesniuose judviejų filmuose, „Vyriškas įniršis“ neturi juokingų personažų ar daug juokelių. Na, gal tik šiek tiek seno gero britiško humoro, kuris puikiai dera su tamsesniu filmo tonu ir daugybe kietų, brutalių vyrukų. Visi žinome, kokie būna Guy Ritchie filmai – arba patinka, arba ne. Kaip ir Jasonas Stathamas. Jei jums patinka, liksite sužavėti ir šia skoninga juosta.

IMDB

Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite