Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Virš šešėlių“ (2019)

Kaip jaustumėtės, jeigu šeimos nariai vieną dieną imtų jūsų nebematyti ir nebegirdėti? Ką darytumėte, jeigu jie pamirštų, kad apskritai egzistuojate? Taip nutinka filmo „Virš šešėlių“ („Above the Shadows“) herojei Holei. Vieną vasarą, po mamos mirties, dvylikametė mergaitė pamažu ima nykti iš fizinio pasaulio, ir niekas – nei tėtis, nei sesuo ar brolis – nebeprisimena, jog ji kažkada egzistavo.

Kad ir kaip skaudu būtų, Holė gyvena toliau vieniša ir nematoma. Suaugusi ji sugeba ne tik nuomotis būstą, bet ir turi gerai apmokamą darbą – viskas dėka interneto ir technologijų. Ji yra viena geriausių paparacių, nes gali niekieno nepastebėta fotografuoti įžymybes pačiose nepatogiausiose situacijose, o tada nuotraukas parduoti bulvariniams laikraščiams. Vieną vakarą sekdama garsenybių porelę VIP klube ji susiduria su apsaugos darbuotoju jame dirbančiu Šeinu, kuris merginai užkerta kelią, liepia daugiau nebegrįžti ir nesismulkindamas išmeta ją pro duris. Holė šokiruota: per tiek metų ji nėra sutikusi nė vieno žmogaus, kuriam būtų matoma. Mergina imasi aiškintis, kad gi tas vyras, kuriam likimas lėmė ją matyti.

Pasirodo, Šeinas yra mišrių kovos menų atstovas, buvęs pasaulio čempionas, dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių netekęs titulo ir svajojantis vėl pakilti į aukštumas. Holė gali jam padėti tai pasiekti, tačiau ne viskas taip paprasta. Po truputį aiškėja, jog Šeinas ją gali matyti visai ne be reikalo...

Filmas į mano akiratį pateko dėl gana nišinės sporto šakos – tailandietiško bokso arba Muay Thai, kurią teko lankyti kelis metus, ir iki šiol įdomu būna pažiūrėti kovas ar paskaityti apie geriausius kovotojus. Puiku, kad kautynės filme „Virš šešėlių“ vaizduojamos ne vien kaip brutalus sportas, bet ir kaip protinių pajėgumų reikalaujanti protų dvikova. Visi, kada nors lankę kovos menus, žino, jog čia svarbus kiekvienas žingsnelis, priešininko veiksmų numatymas, tvirta gynyba. Filmo kūrėjams pavyko atvaizduoti kovos menus tokius, dėl kurių fanai juos taip myli.

Vienu momentu Šeinas paaiškina Holei, kodėl kovos menai – tai ne tik „snukių daužymas“: „Įsivaizduok, kad ringe susitinka labai geras imtynininkas ir labai geras kikboksininkas. Vienas kaip uraganas, kitas – kaip viesulas. Susiduria šios dvi nepaprastos gamtos stichijos, ir norėdami laimėti kovotojai privalo išnaudoti visą savo arsenalą. Tai tarsi šachmatų partija.“

Nors šiame filme daug dėmesio skiriama kovoms, jo širdyje – fantastikos prieskoniu pagardinta meilės istorija su šiek tiek paslapties. Scenarijų jam parašė ir režisavo amerikietė Claudia Myers, kuriai pavyko sujungti kautynių ir romantikos elementus į vieną nuoseklų pasakojimą. Rekomenduoju šį filmą tiems, kuriems pabodo pagal vieną štampą kuriamos meilės istorijos, o taip pat nevalia jo praleisti kovos menų aistruoliams.

IMDB

Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite