Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Tobulas pasaulis“ (1993)

Yra filmų, kurie rekomenduojami tam, kad atkreipti dėmesį į jiems skirtos auditorijos paiešką. Ir taip pat yra filmų, kurie rekomenduojami visų pirma todėl, kad yra puikūs ir neeiliniai! Vienas tokių – neabejotinai vienas geriausių Clint’o Eastwood’o, kaip režisieriaus darbų – kriminalinė drama “Tobulas pasaulis” (orig. pavadinimas “A Perfect World”).

Daugybės teigiamų tiek kino kritikų, tiek žiūrovų atsiliepimų sulaukusio filmo veiksmas rutuliojasi 1963 metais, Teksasui besiruošiant priimti vizito atvykstantį JAV prezidentą John’ą F. Keneddy. Tuo pačiu metu iš pataisos namų Hantsvilyje pabėga du nusikaltėliai: Robert’as Haynes’as (jį įkūnija neabejotinai vieną geriausių savo vaidmenų didžiajame ekrane sukūręs pats Kevin’as Costner’is), turintis Bučo pravardę ir Terry Pugh’as (aktorius Keith Szarabajka). Bėgdami jie atsitiktinai užklysta į Jehovos liudytojų namus, kuriuose gyvena aštuonmetis berniukas Phillip’as Perry (aktorius T. J. Lowther) su mama ir dar dviem seserimis. Įkaitu paėmus berniuką prasideda ilga ir vis įdomesne tampanti kelionė, kurioje individualiai atsiskleidžia herojų charakteriai, požiūriai, jausmai ir emocijos, padedančios atsirasti tarpusavio ryšiui tarp berniuko ir nusikaltėlio.

Filmuose vaizduojamas kriminalinio pasaulio veikėjų romantizavimas neretai reiškia iš anksto užprogramuotą pasisekimą, tačiau čia pagrindinis dėmesys skiriamas ne tam. Kevin’o Costner’io herojus bent trumpam tarsi užpildo tėvo vietą berniuko pasaulyje, kartu tapdamas jo mokytoju ir geriausiu draugu, taip pat padėdamas išsipildyti dar nekaltoms vaikiškoms svajonėms ir norams bei išmokti atskirti gėrį nuo blogio.

Noriu pabrėžti, kad ne dėl Clint’o Eastwood’o darbo pateikiu šį atsiliepimą, o dėl fantastiškos (šis žodis dar per silpnas) Kevin’o Costner’io vaidybos. Taip, Clint’ą Eastwood’ą filme taip pat matysite įkūnijantį pabėgusius nusikaltėlius gaudantį šerifą Red’ą Garnett’ą, tačiau jo vaidmuo nėra toks svarbus kaip Kevin’o Costner’io.

Įdomi detalė. Clint’as Eastwood’as, gavęs šio filmo scenarijų, planavo pailsėti nuo vaidybos, kur būdavo įpratęs atlikti pagrindinius vaidmenis ir čia dirbti tik kaip režisierius, tačiau prikalbinus filme vaidinti Kevin’ą Costner’į, šis pasiūlė, kad būtent Clint’as ir būtų idealus pasirinkimas Teksaso reindžerio vaidmeniui.

Filmas taip pat sulaukė daugybės pagyrų už emocijas ir gilias, tačiau tuo pačiu ir nuoširdžias psichologines išraiškas tarp Kevin’o Costner’io herojaus ir berniuko atskirose scenose ir tarpusavio bendravime.

Apibendrinant, tai viena tų kino juostų, kurias net ir žinant visus scenarijaus vingius, po kiek laiko norisi pažiūrėti vėl ir vėl, patiriant tas pačias emocijas. Palikite ir savo įspūdžius apie filmą komentaruose! Sėkmės visiems! 

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt0107808/

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite