Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Stowaway“ (2021)

NASA planuoja iki 2024-ųjų išsiųsti į Mėnulį pirmąją moterį ir dar vieną vyrą, o šios misijos metu surinktus duomenis pasitelks ruošiantis kitam milžiniškam žmonijos šuoliui į priekį – skrydžiui į Marsą. Daugybės mokslinės fantastikos autorių jau aprašyta galima Žemės astronautų kelionė į Raudonąją planetą pro akis nepraslydo ir kino kūrėjams, kurie per eilę metų ekranuose parodė pačias įvairiausias savo vizijas, o šiemet brazilų režisierius Joe Penna „Netflix“ platformoje išleido naują filmą „Stowaway“ (lietuviškai „keleivis be bilieto“).

Juosta pasakoja apie dviejų metų trukmės žmonių kelionę į Marsą. Sudėtingą atranką praeina trys astronautai: komandos vadovė Marina (nuostabioji Toni Collette), biologas Deividas (iš serialo „Dingę“ pažįstamas Danielis Dae Kimas) bei medicinos tyrėja Zoja (romantinių filmų žvaigždutė Anna Kendrick). Sudėtingas startas, kelios įtemptos akimirkos ir trijulė – jau pakeliui į Marsą. Tik staiga nutinka neįtikėtinas dalykas: astronautai aptinka per klaidą kartu su jais išskridusį inžinierių Maiklą (Shamieras Andersonas), kuris prieš pat erdvėlaivio paleidimą įstrigo šalia svarbios gyvybės palaikymo įrangos ir neteko sąmonės. Išgelbėję vyriškį, astronautai priima jį į savo nedidelį būrį, mielai dalijasi racionu ir atranda jam vietos ir taip ankštame laive. Atrodo, viskas būtų gerai, bet ne be reikalo filmas priskirtas trilerio žanrui – reikalai greitai pasisuka nemalonia linkme.

Pirmiausia – apie gerus dalykus. Filme nagrinėjamos amžinos ir jautrios pasiaukojimo, žmogiško artumo bei draugystės temos, kurias plėtoti padeda keturių puikių aktorių kolektyvas. Toni Collette, kuri paskutiniais metais renkasi vis keistesnius ir nepatogesnius vaidmenis (filmai „Hereditary“, „I‘m Thinking of Ending Things“), čia įkūnija nepaprastai empatišką, bet stiprią misijos vadovę. Anna Kendrick visiems gerai žinoma dėl vaidmenų komedijose ir romantinėse juostose, ir nors šiame filme romantikos (beveik) nėra, aktorė sugeba perteikti įgimto jautrumo savo herojei Zojai. Vyriškoji filmo aktorių pusė tokia pat stipri, ypatingai kanadiečių aktorius Shamieras Andersonas, kuris yra atlikęs nemažai smulkių vaidmenų įvairiuose kino projektuose, o šioje juostoje itin niuansuotai perteikia erdvėlaiviu per klaidą išskridusio vyro jausmus – pasimetimą, baimę ir, galiausiai, siaubą.

Deja, žiūrint filmą sunku nepastebėti ir tarsi šveicariškas sūris žiojėjančių siužeto spragų. Neatskleidžiant filmo posūkių galima paminėti ir tai, kad juosta paskutinėje dalyje pasisuka kiek netikėta linkme – toks kūrėjų sprendimas gali nepatikti daliai žiūrovų, kurie galbūt tikėjosi daugiau veiksmo, o gavo dramą.

Jeigu esate iš tų žmonių, kuriems žiūrint filmą sunku išjungti už logiką atsakingą smegenų pusę, „Stowaway“ – greičiausiai ne jums. Na, o visiems kitiems ši mokslinės fantastikos drama gali visai patikti.

IMDB

Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite