Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Last Christmas“

2019-ųjų šventinį sezoną kine užkuria tik ką pasirodžiusi romantinė komedija-drama „Last Christmas“. Nenustebkite – filmo pavadinimas tyčia nėra išverstas į lietuvių kalbą, mat tai aliuzija į to paties pavadinimo garsiausią „Wham!“ dainą, tikrą kalėdinį hitą. Muzika šiame filme užima svarbų vaidmenį.

2017-ųjų Londonas, prieššventinis laikotarpis. Pagrindinė mūsų herojė Keitė Endrič yra visiškas grinčas. Nors dienomis ji dirba elfe kalėdinių dekoracijų parduotuvėje, šis darbas jos visai nedžiugina, tad vakarais ji bando rasti laimę aktorių atrankose. Tiesa, vis nesėkmingai… Dar blogiau, ji – tikra nevykėlė. Ką paims į rankas, tą sulaužys, kur žengs koją, ten į ką nors atsitrenks ir nugrius. Jau nekalbant apie tendenciją į lovą vestis kiekvieną sutiktą bent kiek gražesnį vyrą. O kur dar mūsų herojės nesutarimai su šeima…

Kai Keitei duris parodo paskutinė ją pagyventi priėmusi draugė, o griežtoji jos bosė, kinė imigrantė Santa, leidžia suprasti, kad dar vienas nusižengimas ir ji praras darbą, pasidaro aišku, kad Keitė privalo kažko imtis. O čia jos gyvenime tiesiogine prasme pasipainioja žavingasis Tomas, tikras keistuolis romantikas, kurias nesinaudoja mobiliuoju telefonu, net ir blogiausiuose dalykuose randa gėrio, ir niekada nesidairo sau po kojomis – tik į viršų.

Iš pažiūros paprastos formulės filmas būtų gerokai blankesnis be puikiosios Emilios Clarke. Tai – ne pirmas jos vaidmuo romantiniame filme. 2016-aisiais išleistas „Aš prieš tave“ („Me Before You“) buvo neblogai sutiktas kritikų ir man asmeniškai taip pat labai patiko būtent dėl Emilios į vaidmenį įneštos energijos. Taip ir „Last Christmas“ herojė Keitė nebūtų Keitė be Emilios.

Žavuolį Tomą įkūnija kylanti romantinių filmų žvaigždė Henry Goldingas, griežtąją Keitės bose tapo turbūt geriausiai Holivude žinoma azijietė aktorė Michelle Yeoh, o Keitės mamą, paniurusią ir po nosimi jugoslaviškai burbuliuojančią imigrantę, neįtikėtinai gerai suvaidino Emma Thompson, kuri taip pat yra ir filmo scenaristė. Būtent jos meilė legendinei popgrupei „Wham!“, o ypač – dainai „Last Christmas“, lėmė šio filmo atsiradimą.

Kalbant apie muziką, nevalia nepaminėti filmo takelio. Linksmos ir liūdnos scenos derinamos su 9-ojo dešimtmečio popsu ir kalėdiniais hitais. O kai paskutiniuose filmo kadruose pagaliau nuskamba ilgai laukta „Last Christmas“ daina, atrodo, jog gimė stebuklas. Ji čia labai laiku ir vietoje. Įdomu tai, kad Emilia Clarke visas savo atliekamas dainas atliko pati. Nežinojau, kad ji tokia gera dainininkė!

„Last Christmas“ yra geras filmas. Geras ne ta prasme, kad įeis į geriausių filmų istorijoje topus, bet pasirodęs pačiu tinkamiausiu metu, kupinas gėrio ir gero humoro. Jis primena, kas gyvenime svarbiausia – gerumas kitiems ir meilė, pirmiausia pačiam sau. „Last Christmas“ yra meilės laiškas Kalėdoms ir viskam, kas su jomis susiję. Griebkite už parankės vyrą ar pasikvieskite geriausią draugę – nenusivilsite.

Daugiau filmų recenzijų rasite Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite