Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Atskirtis“ (2011)

Ko gali imtis ir kuo tampa žmogus, prarandantis gyvenime absoliučiai viską? Kalbu ne apie materialius dalykus, o apie pilną savo būties esmę: socialumą, moralę, tradicinį egzistencinį mąstymą ir t.t.

Šįkart pasiūlyme dar vienas išgyvenimo dramos filmas „The Divide“ (lietuviškai pristatomas pavadinimu “Atskirtis”). Nors drama šį filmą vadinti nebūtų labai teisinga. Labiau tiktų psichologinis išgyvenimo trileris, kuriame būtent veikėjų psichologinei būsenai nagrinėti, įtakotai besiklostančių aplinkybių, ir skiriamas pagrindinis dėmesys.

Taip pat būtina paminėti, kad jį režisavo prancūzų kino režisierius Xavier Gens, žinomas iš filmų „Frontier“, „Hitman“, „Cold Skin“, „Cell“, „Hostile“ ir kt. Susipažinusiems su šio režisieriaus kūryba ar bent jau kai kuriais jo darbais, galima iškart susidaryti šiokį tokį įspūdį, kokio filmo tikėtis.

Taigi, apie ką filmas? Po branduolinės bombos sprogimo aštuoni išgyvenusieji slepiasi vieno iš veikėjų namo rūsyje – bunkeryje su ribotais maisto ir vandens ištekliais, kuriems vis mažėjant viltis išlikimui ir išsigelbėjimui su kiekviena diena tampa vis mažesnė. Filmo herojus po truputį užvaldo natūrali tokiai išlikimo temai panika, išgyvenimo atranka, taip pat trūkinėja ir dingsta bet kokia psichologinio tvarumo būsena. Ir visa tai pateikiama ypatingai natūraliai ir vietomis net šlykščiai.

Taip, filmas nėra rekomenduotinas silpnų nervų žiūrovams ir patiks tikrai ne kiekvienam. Pati istorija nenagrinėja pačios įvykusios katastrofos faktų ir aplinkybių, o, kaip jau ir minėjau anksčiau, analizuoja ir pateikia kiekvieno išlikusio veikėjo psichologinį portretą jam palaipsniui „sužvėrėjant“.

Kiekvieno veikėjo charakterio ir atskirų savybių nenagrinėsiu, tik paminėsiu, kad asmeniškai labiausiai patiko Lauren German (taip, ta pati Chloe Decker iš serialo „Liuciferis“) įkūnytas Evos personažas. Taip pat būtinai išskirsiu ir įspūdį palikusį filmo garso takelį, kurį sukūrė ir idealiai pritaikė prancūzų kompozitorius Jean Pierre Taieb.

Pabaigai belieka paminėti, kad filmas tikrai neprivers šypsotis, o pateikti psichozės ir įvairūs egzistencijos praradimo nukrypimai, jei nesukels šleikštulio, tai bent jau sukrės ir privers susimąstyti: o kas, jeigu iš tiesų kada nors taip?.. Ne! Net negalvokime apie tai! 

Likite sveiki ir pozityvūs! O mačiusiųjų paprašysiu palikti ir savo įspūdžius apie filmą komentaruose! Sėkmės visiems! 

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

IMDB: www.imdb.com/title/tt1535616/

Daugiau kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite