Angle down Atgal

Festivalis „Nepatogus kinas“ atvyksta į Šiaulius

Spalio 14–31 d. 15-asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ atvyksta ir į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką. Kviečiame savo lankytojus NEMOKAMAI žiūrėti festivalio filmus individualiai arba bendruose filmų seansuose:

INDIVIDUALIOS PERŽIŪROS

  • Jums tereikia išsirinkti filmus (PROGRAMA), kuriuos norite pamatyti, ir atvykti į Didžiąją skaityklą, kur galėsite juos žiūrėti bibliotekos darbo metu.
  • Dėl prisijungimo prie virtualios kino salės teiraukitės bibliotekos Didžiosios skaityklos bibliotekos darbuotojo.
  • Filmų peržiūros vyks Didžiosios skaityklos individualiose darbo vietose. Lankytojų prašome atsinešti savo ausines.

BENDRI FILMŲ SEANSAI

(prašome registruotis į pasirinktą kino seansą INTERNETU arba tel. (8 41) 52 37 46)

„Nepatogus kinas“ kviečia filmus žiūrėti ir gyvai – specialiai bibliotekos žiūrovams bus organizuojami bendri filmų seansai, kuriuos lydės aktualios diskusijos bei pokalbiai su filmo herojais ir kūrėjais. Filmų seansai vyks Konferencijų salėje.

  • Spalio 19 d., antradienį, 16 val. bibliotekos lankytojai kviečiami kartu žiūrėti filmą „Dainuojantys vyrai“ (rež. Dylan Williams).

Šmaikštus, melancholiškas ir šiltas filmas pasakoja apie Velso miestelio vyrų chorą. Devyniasdešimtmetis režisieriaus tėvas parduoda šeimos namą ir pradeda ruoštis savo laidotuvėms. Gyvenime jam telikęs vienintelis džiaugsmas ir paguoda – kas savaitę vykstančios vyrų choro repeticijos. Šis filmas mums primins apie meno poveikį – jis gali gydyti, motyvuoti ar sutelkti. Po bendro seanso „Nepatogus kinas“ pakvies virtualiai aptarti meno poveikį sveikatai.

  • Spalio 20 d., trečiadienį, 18 val. kartu žiūrėsime filmą „Iš jūros gelmių“ (rež. Robin Petré).

Tai – labai nepatogus, bet būtinas filmas, nes neretai, žiūrėdami į vandenyje žaidžiančius delfinus ir gracingas gulbes, nematome netoliese esančių naftos tanklaivių. Tuo tarpu laukinė gamta kenčia nuo žmogaus veiklos ir gelbėtojai kasmet susiduria su vis daugiau ir vis žiauresnėmis gyvūnų skausmo formomis. Po bendros filmo peržiūros „Nepatogus kinas“ pakvies virtualiai pasikalbėti apie Baltijos jūros taršą ir gyvūnų apsaugą.

  • Spalio 28 d., ketvirtadienį, 12 val. bibliotekoje žiūrėsime filmą „Pasienio paukščiai“ (rež. Vytautas Puidokas).

Nepaisydami politikos ir sienos tarp Lietuvos ir Kaliningrado, ją nuolatos kerta migruojantys paukščiai, užsukantys į skirtingose sienų pusėse esančias ornitologijos stotis. Pirmąsyk po Sovietų Sąjungos griūties abiejų šalių ornitologijos stočių darbuotojai pradeda vystyti bendrą projektą. Režisierius Vytautas Puidokas įamžina šį susitikimą, o po filmo seanso liksime su juo virtualiai pasikalbėti apie filmą.

  • Spalio 29 d., penktadienį, 14 val. bibliotekos lankytojus kviečiame žiūrėti filmą „Būsiu su tavim“ (rež. Virginija Vareikytė, Maximilien Dejoie).

Šiame filme dvi moterys – psichologė ir policijos pareigūnė – imasi sudėtingos misijos – gimtajame Kupiškio miestelyje sumažinti rekordinį savižudybių skaičių. Jos gelbėja vienišiausius savo bendruomenės narius jautrumu ir empatija, malšina krizę ir įrodo, kad savižudybių prevencija gali būti veiksminga. Pasibaigus filmui turėsime galimybę virtualiai susitikti su filmo kūrybine komanda.

Apie festivalį „Nepatogus kinas“:

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningus ir kritiškus. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vienas pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras.

„Nepatogus kinas“ kasmet atrenka ryškiausius dokumentinius filmus iš svarbiausių kino festivalių ir būtų gaila, jei juos galėtų pamatyti tik didžiųjų miestų žiūrovai. Tad siekdami, kad filmai būtų prieinami kuo platesniam žiūrovų ratui, praėjusiais metais ne tik atvėrėme šiemet ir vėl veiksiančią virtualią kino salę www.nepatoguskinas.lt, bet ir žengėme kitą didžiulį žingsnį dėl tų žiūrovų, kurie turi mažiau technologinių galimybių – užmezgėme ryšius su šalies bibliotekomis, kuriose sudarėme sąlygas bibliotekų lankytojams žiūrėti filmus. Tad šį spalį visa nepatogių filmų programa bus prieinama net 190-yje šalies bibliotekų“, – pasakoja „Nepatogaus kino“ vadovas Gediminas Andriukaitis.

„Nepatogus kinas“ šiemet žiūrovams pasiūlys beveik 50 filmų – nuo dokumentinių trilerių iki jautrių asmeninių istorijų. Pagrindinėje konkursinėje festivalio programoje varžysis 8 filmai, tarp jų – ir lietuvių režisieriaus darbas.

Festivalio partnerė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Lankantis bibliotekoje prašome laikytis nustatytų saugos reikalavimų, su savimi turėti Galimybių pasą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite