Angle down Atgal

FA „Šiauliai“ prisimena kodėl Lietuva tapo laisva

1991 metų sausio 13-oji - visai Lietuvai be galo svarbi bei reikšminga data. Būtent šią dieną dėl Lietuvą užklupusios sovietų karinės agresijos, tūkstančiai Lietuvos žmonių drąsiai stojo ginti atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę.

Tai diena, kurią visi prisimename dėl beginklių žmonių, kupinų nenugalimo ryžto bei pasitikėjimo savo tautos stiprybe, stojusių prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus.

Kasmet Sausio 13-oji mums primena iškovotą pergalę - Lietuvos laisvę ir jos didvyrius. Laisvės gynėjus ir stiprina tikėjimą mūsų šalies ateitimi.

„Tuo metu man buvo vos 8 metai, todėl buvau dar per jaunas, kad pilnai suprasčiau kas vyksta. Pamenu, jog su tėvais sekėme informaciją, kuri buvo skelbiama per televiziją ir radijo stotis. Jautėme didžiulę įtampą, nes nuolat buvo pranešama apie žuvusiuosius ir sužeistuosius  bei visa įvykių eiga.",- teigė FA „Šiauliai" komandos kapitonas Algis Jankauskas.

Tądien šalyje vyravusi įtampa kamavo ne vieną mūsų šalies šeimą bei pilietį, o vaikams suprasti kas vyksta buvo dar per anksti.

„Situacija buvo labai baisi, tuo metu buvo jaučiama nežinia, panika ir chaosas. Pamenu, tądien anksti ryte turėjome išvykti į Alytuje įvyksiančias vaikų rungtynes, tačiau komandai susirinkus prie lengvosios atletikos maniežo, treneris mums nurodė apsisukti ir sugrįžti į namus, na, nes visi puikiai suprantame kokia tuo metu buvo situacija.  Tuomet man buvo 12 metų ir kai tokio amžiaus vaikui vakare tenka išvysti su visais šeimos nariais atsisveikinantį tėtį, kuris išeina ginti mūsų šalies prieš apsiginklavusius agresorius - mums vaikams akys tapo „stiklinėmis", užplūdo tikrų tikriausias išgąstis, baimė bei nežinia, ar mūsų mylimas tėtis iš viso dar sugrįš į namus. Tačiau pabaigoje, dėka vienybės ir nenugalimo ryžto, atgavome mums visiems be galo svarbią laisvę. Džiaugiamės bei prisimename šią mūsų šaliai svarbią dieną ir didžiuojamės už laisvę kovojusiais didvyriais, kurie nepabūgo petys į petį stoti prieš sovietų tankus ir ginkluotus karius. Džiaugiuosi būdamas šios nuostabios šalies piliečiu.",- įvykius prisiminęs kalbėjo vyriausiasis saulės miesto ekipos strategas M. Čepas.  

FA „Šiauliai" vyr. treneris Mindaugas Čepas bei komandos kapitonas Algis Jankauskas
FA „Šiauliai" vyr. treneris Mindaugas Čepas bei komandos kapitonas Algis Jankauskas
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite