Angle down Atgal

Europos Komisijos pirmininkė: ir toliau skatinsime nelegalių migrantų sugrįžimą į jų kilmės šalis

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda teigė, kad ES ir toliau sieks padėti išspręsti repatriacijos klausimą šalims, susiduriančioms su migrantų krize. 

„Mes neatidėliotinai susisiekėme su Jungtinių Tautų (JT) Pabėgėlių biuriu ir stengiamės pagelbėti repatriacijos klausimais tiems migrantams, kurie yra įsitrigę ties ES ir Baltarusijos siena. Dabar repatriacijos procesas atrodo vis sėkmingiau ir sėkmingiau vyksta. 75 procentai pabėgėlių, kurie yra įstrigę tarp ES ir Baltarusijos sienos ir yra kilę iš Irako. Dabar jau buvo išsiųstas ne vienas lėktuvas į Iraką, taigi, su tarptautine migracijos organizacija ir su JT Pabėgėlių biuriu mes aktyviai bendradarbiaujame ir toliau dirbsime, kad paremtumėme ir paskatintumėme migrantų sugrįžimą į jų kilmės šalis“, – po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje teigė Europos Komisijos pirmininkė. 

Vis tik, susitikime dalyvavusi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigė, kad nors repatriacijos klausimas ir sprendžiamas, norėtųsi, jog procesas vyktų sparčiau.

„Manome, kad vyksta darbas, kuris turėtų vykti dar intensyviau, kad žmonės, kurie įstrigo Baltarusijoje, naudojantis tarptautinių organizacijų pagalba, būtų grąžinami į savo kilmės šalis. Tai jau vyksta, bet visi turbūt pageidautumėme, kad vyktų sparčiau ir plačiau“, – teigė I. Šimonytė. 

ELTA primena, sekmadienį Lietuvoje lankosi Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula Von Der Leyen. Prezidentas Gitanas Nausėda su NATO ir Europos Komisijos vadovais aptarė saugumo situaciją regione, padėtį Europos Sąjungos ir Baltarusijos pasienyje, susidariusią dėl Lukašenkos režimo vykdomos hibridinės atakos. Susitikime dalyvavo ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite