Angle down Atgal

Estijos diplomatijos vadovė siūlo atnaujinti derybas dėl Baltijos šalių „kelionių burbulo“

Estijos užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets (Eva Marija Lymets) sieks vyriausybės mandato atnaujinti derybas dėl galimybės atkurti Baltijos šalis apimantį „kelionių burbulą“, trečiadienį pranešė estų visuomeninis transliuotojas ERR.

Per diskusijas, kurios galėtų prasidėti ateinančią savaitę, bus siekiama išsiaiškinti, kaip tokį siūlymą vertina Latvija ir Lietuva, sakoma ERR pranešime. Transliuotojas citavo E.-M. Liimets žodžius, kad dabar yra tinkamas metas pradėti trijų šalių derybas dėl kelionių atnaujinimo, nes jose nusistovėjo panašus sergamumo koronavirusine infekcija.

„Dabar [sergamumo] lygis dar nėra tinkamas visiškai atverti visuomenes, bet atėjo tinkamas laikas pradėti pasiruošimus ir diskutuoti, kaip tai galėtų būti įmanoma“, – ERR sakė estų diplomatijos vadovė.

„Šios diskusijos žvelgs į ateitį, nes reikia atsižvelgti, jog kiekvieną savaitę mūsų visuomenėse paskiepijama vis daugiau žmonių“, – pridūrė ji.

Baltijos šalyse atlėgus pirmajai COVID-19 pandemijos bangai Lietuva, Latvija ir Estija pernai gegužę jau buvo susitarusios dėl vadinamojo kelionių burbulo – šių šalių piliečiai tarp šių valstybių galėjo keliauti nevaržomai. Vis dėlto rudeniop sergamumui vėl padidėjus šis režimas rugsėjį buvo nutrauktas.

E.-M. Liimets sakė, kad kol kas per anksti prognozuoti, ar Baltijos šalys galės susitarti dėl tokio paties kelionių režimo, koks galiojo praeitais metais, taip pat negalėjo atsakyti, kada toks susitarimas galėtų būti pasiektas.

Trečiadienio duomenimis, sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 422,2, Latvijoje – 419,9, o Lietuvoje – 545 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite