Angle down Atgal

Ernesto Kuckailio knygos „Partizano žiedas‘‘ pristatymas

2020 m sausio 14 d. Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta naujausia, vieno iš pirmųjų atkurtos Lietuvos kariuomenės savanorių, 1999–2005 metų misijų Kosove, Afganistane ir Irake dalyvio, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro snaiperių rengimo centro eksperto Ernesto Kuckailio knyga „Partizano žiedas‘‘.

Tai jau penktoji autoriaus knyga. Pirmoji knyga pasirodė 2012 metais „Trispalvio erelio skrydis. Eskadrono „Erelis02“ misija Afganistane 2002-2003 m.“, antroji – „Pavasarį paukščiai sugrįžta“ (2015), trečioji -– „Tylūs žingsniai per samanas“ (2016), Ketvirtoji – „Laiškai iš Varviškės“ (2018).

Knygoje pasakojama, kaip Adolfas Ramanauskas-Vanagas, lydimas kelių partizanų, nuo plačių Kazlų Rūdos miškų keliauja pas žemaičius į 1949 m. vasarį vykusį Lietuvos partizanų vadų susitikimą, kur buvo paskelbtas svarbiausias partizaninio karo dokumentas – Deklaracija, sujungusi 1918-ųjų Lietuvą su miškuose laisvę vis dar saugančiais laisvės kovotojais. Knygoje realūs įvykiai interpretuojami pasitelkus istorinę dokumentiką ir archeologinius tyrinėjimus. Į pasakojimą apie partizanų vadų susitikimą ir susirėmimą su enkavėdistais Užpelkių miške autorius taip pat įterpia kai kuriuos Jėgerių bataliono kūrimosi epizodus, rasdamas gana daug panašumų tarp partizanų ir jėgerių veiklos taktikos.

Renginį vedė ir ištraukas iš naujausios Ernesto Kuckailio knygos „Partizano žiedas‘‘ skaitė Lietuvos Šaulių Sąjungos Druskininkų šaulių kuopos vadas ir Karių reabilitacijos centro specialistas Ramūnas Šerpetauskas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite