Angle down Atgal

EP patvirtino rezoliuciją dėl COVID-19 pažymėjimų, skirtų palengvinti judėjimą ES

Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį patvirtino savo poziciją dėl pažymėjimo, kuriuo siekiama užtvirtinti teisę pandemijos metu laisvai keliauti Europoje, praneša EP informacijos biuras Lietuvoje.

Europarlamentarai siūlo šį pažymėjimą vadinti nebe „skaitmeniniu žaliuoju pažymėjimu“, o „ES COVID-19 pažymėjimu“. Toks skaitmeninis arba popierinis dokumentas įrodytų, kad asmuo persirgo COVID-19, pasiskiepijo arba turi neigiamą testo rezultatą. EP siūlymu, skiepijimo pažymėjimas galiotų metus, persirgimo sertifikatas – 90 dienų nuo teigiamo testo, o testo rezultatas – 72 val. (greitojo testo – 24 val.). Vis dėlto EP pažymi, kad šis pažymėjimas negali pakeisti kelionės dokumentų ir neturi tapti būtina sąlyga laisvam judėjimui Europoje.

Pasak europarlamentarų, ES COVID-19 pažymėjimo savininkams neturėtų būti taikomi papildomi kelionių apribojimai, pavyzdžiui, karantinas, saviizoliacija ar privalomas testavimas. Jie taip pat pabrėžia, kad ES šalys turėtų „užtikrinti visuotinį, prieinamą, savalaikį ir nemokamą testavimą“, kad būtų išvengta neskiepytų asmenų diskriminacijos.

EP nariai mano, kad šis pažymėjimas turėtų veikti kartu su kitomis panašiomis ES šalių iniciatyvomis. Jų įsitikinimu, visos ES valstybės turi pripažinti skiepijimą vakcinomis, kurioms suteiktas ES rinkodaros leidimas, nesvarbu, kurioje ES šalyje išduotas tai liudijantis pažymėjimas. Savo ruožtu valstybės galėtų nuspręsti, ar jos pripažins skiepijimą kitomis vakcinomis, nurodytomis Pasaulio sveikatos organizacijos.

Siekiant išvengti klastojimo, pažymėjimai ir juose esantys skaitmeniniai parašai būtų tikrinami, pažymima EP informacijos biuro pranešime. Šalys, kuriose lankomasi, pažymėjimuose esančios informacijos saugoti negalėtų, o centrinė ES lygmens duomenų bazė nebūtų sukurta. Subjektai, kurie gaus ir tvarkys šiuos duomenis, būtų paviešinti, kad piliečiai galėtų pasinaudoti savo teisėmis pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą.

Europarlamentarai pabrėžia, kad COVID-19 vakcinos turėtų būti gaminamos dideliu mastu, teikiamos už prieinamą kainą ir paskirstomos visame pasaulyje. Jie taip pat reiškia susirūpinimą dėl problemų, kurias sukelia gamybos ir pristatymo tvarkaraščių nesilaikančios įmonės.

Rezoliucija dėl sveikatos pažymėjimų ES piliečiams buvo patvirtinta 540 EP narių balsavus už, 119 prieš ir 31 susilaikius, o rezoliucija dėl tokio pažymėjimo trečiųjų šalių piliečiams priimta 540 EP narių balsavus už, 80 prieš ir 70 susilaikius. Parlamentas ir ES Taryba netrukus pradės derybas, siekiant susitarimo iki vasaros pradžios.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite