Angle down Atgal

Enrika Liumparaitė: Mano vaikystė buvo labai įvairi

Kiekviena maža mergaite nuo mažens svajoja tapti pačia gražiausia pasaulio princese, o šis troškimas nesvetimas daugeliui ir užaugus. Grožio pasaulis patrauklus visada - tiek gerais, tiek blogesniais laikais. Enrika Liumparaitė viena tokių grožio pasaulio gerbėjų. Nuo mažens svajojusi apie mados ir modelio karjerą, šiandien mergina atkakliai siekia savo svajonės. 

Nors pasaulinė pandemija ir pristabdė jaunos merginos planus, tačiau Enrika tik dar tvirčiau žada siekti savo tikslo. Apie modelio gyvenimo ypatumus ir savo tikslo siekimą šiandien žavusis modelis, prabils mūsų portalo skaitytojams.

Kokia buvo jūsų vaikystė? Ar mados pasaulis jau nuo mažens jus domino?

Mano vaikystė buvo labai įvairi. Sakyčiau įdomi, linksma. Nuo mažens mėgau derinti rūbus, spalvas, papuošalus pirmiausia savo lėlėm, o vėliau, šiek tiek paaugus ir sau. Daug piešiau, lipdžiau, mezgiau, siuvau. Vienu metu šeima galvojo, jog užaugusi būsiu kokia nors siuvėja. Man visada buvo leista rinktis ir spręsti pačiai, ką aš noriu daryti. Visą laiką buvau užsispyręs vaikas ir perkalbėti mane buvo sunku. 
Jeigu nuspręsdavau, kad, eidama į šventę rengsiuos taip ir ne kitaip, tai tėvams tekdavo su tuo tik susitaikyti. Norėjau atrodyti taip, kaip aš įsivaizduoju. Vaikystėje daug laiko užsiėmimams su manimi skyrė mama - žiūrėdavome mados žurnalus, aptardavome kuriai ir kas patiko, o kas ne. Žinoma kartu mokydavomės ir kitų dalykų, kuriuos turi mokytis augantis vaikas, nebuvo vien linksmybės ir puošimasis.

Paauglystėje (taip pat ir dabar) nemažai eksperimentavau su savo plaukais, jų ilgiu, kirpimo stiliumi. Deja, ne visi šeimos nariai suprato mano tokius eksperimentus, pavyzdžiui, mano tėtis turi tvirtus įsitikinimus, kaip ir kokiame amžiuje turėtų atrodyti žmogus, tad pirmą kartą, kai aš ,drastiškai pasiryžusi, nukirpau savo plaukus, jis nebuvo labai laimingas. Tačiau su laiku išmokome vienas kitam išsakyti nuomonę apie išvaizdą, toleruoti ją tokią, kokia ji yra ir leisti man atrodyti taip, kaip aš save įsivaizduoju.

Kodėl pasirinkote madą?

Nuo mažens man patiko žmonės, kurie būdavo gražiai, stilingai apsirengę. Kurie moka, kad ir iš nebrangių rūbų sukurti ir pademonstruoti gerą įvaizdį. Todėl, kaip ir minėjau, vaikystėje pati siūdavau rūbelius lėlėms, jas rengdavau.
Būdama 12-13 metų norėjau eiti į modeliukų mokyklą, bet, deja, teko atidėti geresniems laikams. Šeima patarė labiau gilintis į mokslus, o tai, sakė, dar gali palaukti, nes ši veikla atimtų labai daug laiko. Bet manyje tas noras niekada taip ir nedingo, todėl gal ir kiek vėlokai, bet išdrįsau žengti žingsnį savo didelio troškimo link.

Taip pat noriu pamatyti, patirti kaip dirba modeliai, pamatyti kaip dirba fotografai, įvaizdžio stilistai. Noriu išeiti iš savo komforto zonos, pažinti gyvenimą, pamatyti kaip dar aš galiu atrodyti. Noriu parodyti ką aš galiu, pamatyti savo galimybių ribas (o galbūt tų ribų nebus visai?). Suprantu, kad tai nelengvas ir atsakingas darbas, bet jeigu labai nori, manau, viskas yra įmanoma.

Kas jums yra mada?

Mada, visų pirma, man yra siekiamybė. Siekiamybė atrodyti visaip, kitaip, įvairiai, bet taip, kad kiti liktų sužavėti.

Mada tai grožis, saviraiška. Kiekvienos fotosesijos metu tu gali atrodyti vis kitaip, pavirsti lyg kitu žmogumi, ir tai žavi.

Kodėl verta domėtis mados pasauliu?

Mada, kaip ir kitais dalykais, žmogus turi domėtis bent tiek, kad žinotų elementarius aprangos etiketo dalykus, nes, žinant bent pagrindinius mados principus, žmogus, sugeba pasirinkti, kaip ir kokioje aplinkoje jis turėtų atrodyti, ką ir su kuo derinti. Domintis mada, galima atrasti dalykų, kurie padės atrodyti geriau. Pasidomėjus galbūt sužinosi, jog tau ta raudona suknelė visai netinka, o labiau dera žalia.

Kaip apsirengti stilingai neturint daug pinigų?  

Apsirengti stilingai nebūtinai reikia turėti krūvą pinigų. Kartais užtenka peržvelgti savo seniai užmirštus rūbus ir taip atrasti naują derinį.
Taip pat gali peržiūrėti ir sesers, ar net mamos spintą, galbūt ir jos turės rūbų, kurie joms nebereikalingi, o tau kaip tik pravers kokiam nors deriniui.

Galima atsibodusį rūbą susiaurinti, patrumpinti, ar kaip tik prisiūti prie jo kokią nors naują detalę ir iškart jis atrodys kitaip, taps lyg naujas. Tokiu būdu ne tik atnaujinsi savo rūbą, bet ir tausosi gamtą bei neišleisi pinigų. Tereikia pasitelkti vaizduotę.
Taip pat visada turėkime omenyje, kad mados grįžta, tad ir seni, užmiršti rūbai gali tapti vėl madingais.

Ar tai tapo jūsų gyvenimo tikslu?

Taip, tai tapo vienu iš mano gyvenimo tikslų. Juk ne visuomet piniginėje yra keli šimtai ar keli tūkstančiai eurų, kuriuos galėtum išleisti vien naujiems rūbams. Taip pat mes visi linkę daug ir visko vartoti. Vis pirkti ir pirkti naujus daiktus, kurie neretai net nėra naudojami. Tačiau net nesusimąstome, kad galbūt mūsų seniai užmirštas daiktas dar gali būti puikiai naudojamas ir tarnauti ne vienerius metus.
Nepirkdami krūvos naujų daiktų, taip prisidėsime ir prie žemės tausojimo, nes ne visada žinome, kur ir ką išmesti, išmetame bet kur, o ir ne viską galima perdirbti, kitos medžiagos yra šimtmečiais.

Kaip tinkamai rūpintis savo išvaizda pandemijos metu?

Vienas svarbiausių dalykų, norint geros išvaizdos , yra kokybiškas miegas. Kuo sveikesnė mityba, kuria rūpintis jokios pandemijos netrukdo. Svarbu fizinis aktyvumas, namuose taip pat galima efektyviai atlikti mankštą, tam tikrus pratimus. Taip pat ir pakankamas išgerto vandens kiekis. Savo odos tipui skirtomis priemonėmis lepinti ją, drėkinti, kartas nuo karto gerai ją „nušveisti" specialiomis priemonėmis, pamaitinti. Taip pat neturėti žalingų įpročių, kaip antai- rūkymas ar alkoholio vartojimas, nes tai taip pat prisideda prie mūsų išvaizdos (ne) grožio.

Kokia jūsų pagrindinė žinutė, kaip modelio kuria norite įkvėpti merginas?

Mano žinutė labai paprasta - mylėkime save, mylėkime visus, kurie mus supa. Nebijokime atrodyti taip, jog galėtume gerai jaustis. Nebijokime turėti savo nuomonės ir prireikus ją apginti, išdrįskime svajoti ir dėl tos svajonės dirbti, dėti pastangas. Viskas išsipildo kai atkakliai sieki. Savo svajonių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite