Angle down Atgal

Energetikams – mero R.Malinausko pastabos dėl dujų kainodaros

Šiandien bendrovės ESO atstovai pristatė Druskininkų savivaldybės vadovams numatomas naujoves dujų ir elektros tiekimo srityje bei pasidalino ESO ir savivaldybių bendradarbiavimo patirtimi bei perspektyvomis.

ESO atstovai pripažino, jog Druskininkuose sėkmingai vyksta dujų balionų keitimo į centralizuotą dujų tiekimo sistemą procesas.

Energetikų atstovai teigė, jog artimiausiu metu fiziniams ir juridiniams asmenims atsiras galimybė dujas ir elektrą pirkti iš įvairių tiekėjų.

Meras Ričardas Malinauskas pastebėjo, jog Druskininkų savivaldybės ir verslo netenkina dujų kainodaros sistema, kai Druskininkų juridiniai asmenys už dujas priversti mokėti daugiau nei kitų regionų analogiški vartotojai.

„Mums nerimą sukėlė prieš savaitę gauta žinia, kad Energetikos ministerijos pažadai, jog įrengus išdujinimo stotį, bus vienodos sąlygos ir juridiniams, ir fiziniams asmenims visoje Lietuvoje, nebus įgyvendinti. Proceso eigoje pasirodė, jog juridiniams asmenims taikomos skirtingos sąlygos, įskaičiuojant tam tikrus išdujinimo stotelės kaštus. Mūsų tai netenkina, ieškome priežasčių, kodėl taip pasikeitė sąlygos, nes energetikos ministro aiškinimai buvo kitokie. Tos pačios grupės vartotojai kai kuriuose miestuose moka brangiau, tai mums nepatinka. Bandysime ieškoti tiesos“, -- sakė meras.

Jis sakė, jog dėl tokios ydingos dujų kainodaros galima sulaukti labai nemalonių pasekmių, kai verslas savo veiklai pasirinks ne Druskininkus, bet kitus regionus.

„Jau esame gavę vienos bendrovės prašymą nutraukti patalpų nuomos sutartį. Jie tiesiai šviesiai pasakė, kad nenori mokėti už dujas per daug“, -- kalbėjo meras.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite