Angle down Atgal

Emocionaliai nebrandus partneris: 10 požymių

Kai kurie žmonės, nepaisant solidaus amžiaus, išlieka emocionaliai nebrandūs. Tai pasireiškia jų elgsenoje, santykiuose su partneriu, nesugebėjime sukurti tvirtos santuokos. Psichologai išskiria 10 požymių, pagal kuriuos galima nustatyti šį trūkumą.

Stabilūs ir patikimi santykiai prasideda nuo abipusės pagarbos, pasitikėjimo ir sugebėjimo dalytis savo išgyvenimais su artimu žmogumi. Emocionaliai nebrandus asmuo nesugeba bendrauti, kartu spręsti svarbių klausimų. Šią situaciją įmanoma ištaisyti, jei pavyktų suvokti problemos priežastį.

Dauguma porų išsiskiria pirmaisiais bendro gyvenimo metais dėl nesugebėjimo pasiekti kompromisų. Kur kas lengviau atsikratyti partnerio, kurio nemalonūs įpročiai erzina, nei pabandyt suvokti jo elgsenos priežastį ir ieškoti išeities. Emocionaliai nebrandūs žmonės ne visada supranta savo mintis ir išgyvenimus, todėl jiems reikia pagalbos ir palaikymo, kad galėtų dirbti su savimi. Jiems reikia padėti subręsti.

Emocionaliai nebrandus partneris gali būti sėkmingas verslininkas ir geras draugas. Jos nebrandumas išryškėja santykiuose su šeima. Pirmiausia tai yra jo nesugebėjimas aptarti su mylimu žmogumi bendrų problemų, atskleisti savo išgyvenimų, spręsti šeimos ir santuokos problemų.

Tokiam žmogui visada bus tik „aš“ ir niekada – „mes“. Bet kokiame konflikte jis nematys savo kaltės, visada perkels atsakomybę partnerei. Sunkioje situacijoje jis nepalaikys, nesugebės ramiai apsvarstyti problemos.

Emocinio nebrandumo požymiai

Nemoka kalbėti apie savo jausmus

Žmogus sunkiai suvokia savo išgyvenimus, pasiduoda silpnybėms. Jam lengviau atsiriboti ir užsisklęsti savyje, kad nereikėtų aiškinti protrūkio ar nepasitenkinimo priežasties.

Nekalba apie ateitį

Toks žmogus gyvena šia diena, nekuria net artimiausių ateities planų. Jam sunku suformuluoti lengvus orientyrus, jis nuolat susitelkia tik į vieną momentą.

Su juo neapleidžia vienišumo jausmas

Santuokoje su emocionaliai nebrandžiu žmogumi partneris nuolat jaučiasi vienišas ir nesijaučia mylimu bei geidžiamu. Šeimoje nėra emocinio artumo ir supratimo, neegzistuoja dvasinis ryšys.

Atsitraukia krizės metu

Emocionaliai nebrandus asmuo negali palaikyti partnerio. Jeigu sutuoktinis kenčia dėl konflikto darbe, streso šeimoje, jis nepadės, tik padidins distanciją, tuo pabrėždamas sutuoktinio vienatvę.

Nesileidžia į kompromisus

Emocionaliai nebrandūs asmenys nesiteikia tartis ir laikytis tam tikrų elgesio taisyklių šeimoje. O savo taisykles jie gina isterijomis ir barniais, nesugeba susitarti ir išklausyti, dažnai meluoja siekdami savo tikslo.

Ginasi ir puola

Net lengva kritika sukelia jo susierzinimą, troškimą apginti savo interesus. Nenorėdamas išgirsti tiesos apie save, nebrandus asmuo ima gintis net susidūręs su nereikšmingomis problemomis. Aptarti santykių klausimo su juo praktiškai neįmanoma, o tai dar labiau gilina partnerius skiriančią bedugnę ir vienatvę.

Neprisiima atsakomybės

Pagrindinis emocinio brandumo požymis – sugebėjimas pripažinti savo klaidas ir silpnybes. Nebrandus partneris perkelia kaltę dėl nesusipratimo kitam, nepripažįsta savo kaltės, bukai kovoja net dėl smulkmenų.

Nevysto santykių

Harmoninga laikoma tokia santuoka, kurioje abu partneriai rūpinasi vienas kitu. Jeigu jūsų šeimoje dovanos, siurprizai ir kompromisai atsiranda tik iš vienos pusės, tai jūsų santykiai yra vienpusiais ir gali greitai atsidurti aklavietėje.

Kaupia nuoskaudas

Emocionaliai sveikas žmogus moka greitai atleisti nuoskaudas ir daryti išvadas iš konfliktų. Nebrandus asmuo įsimena visas nuoskaudas ir dažnai primena apie jas partneriui, o tai trukdo vystytis jų santykiams.

Paprastas egoistas

Emocionaliai nebrandūs asmenys paprastai būna labai egoistiški, rūpinasi tik savo interesais ir nepaiso kitų. Šeimoje jie gali leistis į kompromisą ar palaikyti kitą tik tuo atveju, jeigu numatys didelę naudą sau, rašo portalas „Econet“.

Jeigu jūsų partneris – emocionaliai nebrandus žmogus, su juo įmanoma sukurti gerus santykius, tačiau teks sugaišti daug laiko ir energijos situacijoms modeliuoti. Jam reikės patirti daugiau teigiamų emocijų, pagyrimų, palaikymo, kad atsirastų dvasinis artumas.

https://www.alfa.lt/

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite