Angle down Atgal

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptarta padėtis pasienyje

Gruodžio 6 d. vykusiame Ignalinos rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptarta padėtis pasienio teritorijoje.

Jevgenijus Amelinas pristatė padėtį pasienyje

Posėdyje dalyvavęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės Sienos kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Jevgenijus Amelinas pateikė informaciją apie padėtį pasienyje.

Ignalinos rajono savivaldybės svetainėje rašoma, kad sugriežtinta įvažiavimo į pasienio ruožą tvarka didesnių problemų nei vietiniams gyventojams, nei atvykstantiems nesukėlė. Per savaitę paprastai išduodama 5–15 prašymų. Toje teritorijoje nuolat gyvenantiems ar pas gimines atvykstantiems tokių leidimų nereikia. Per visą laikotarpį buvo surašyti tik du protokolai dėl pateisinančių dokumentų neturėjimo.

Paskutinis neteisėtų migrantų sulaikymo atvejis buvo lapkričio 24 d. Nustatyta, kad 4 Šri lankos piliečiai atvežti iš Varėnos pasienio teritorijos. Lapkričio 17 d. sulaikyta 14 Irako piliečių. Lapkričio mėn. 10 Baltarusijos piliečių paprašė prieglobsčio.

Posėdžio metu minėta, kad kol kas nėra apgyvendinimo patalpų poreikio Ignalinos rajone, bet Komisijos pirmininkė, savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė pastebėjo, kad patalpos Linkmenyse yra sutvarkytos ir parengtos apgyvendinimui, jei jų tik prireiktų. Informuota, kad pasienio savivaldybės įpareigotos, įvykus pabėgėlių įsiveržimui ar atsiradus susirgusių, traumuotų asmenų, suteikti jiems medicininę pagalbą.

Nepaprastoji padėtis pratęsta iki sausio 14 d.

Tęsiantis migracijos krizei, Seimas antradienį iki sausio 14 dienos vidurnakčio pratęsė nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija.

Nutarimas dėl nepaprastosios padėties įvedimo pasienio ruože su Baltarusija ir penkis kilometrus į valstybės gilumą, t. y. iš viso dešimties kilometrų ruože, priimtas vienbalsiai už buvus 102 Seimo nariams.

Nepaprastoji padėtis pasienyje su Baltarusija jau buvo įvesta nuo lapkričio 10 d.

Parengta pagal Ignalinos rajono savivaldybės ir BNS inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite