S. Jankausko nuotr.
Angle down Atgal

Ekskursijų tradicija Šiauliuose tęsiama ir puoselėjama

Turizmo atstovai juokauja, kad turizmas – niekada nemiega. Visą rugpjūčio mėnesį miestelėnai ir svečiai kviečiami į įvairias ekskursijas. Mėnesio pabaigoje vyksiančios „Šiaulių naktys“ rimtai neleis miegoti – laukia daugybė vakarinių ekskursijų, į kurias jau dabar visi kviečiami registruotis.

Praskaidrinkite savo vakarus naujomis žiniomis apie Šiaulius, o geriausia tai padaryti – lankantis ekskursijose.

Ką žinote apie Šiaulius? Kad čia nutiesta pėsčiųjų gatvė, visų vadinama bulvaru? Kad „Geležinė lapė“ ilsisi prie Talkšos ežero? Kad „Gubernija“ gamina skaniausią girą? Pietinio rajono legenda vis dar gaji, Rimanto Kmitos romano „Pietinia kronikas“ efektui sustiprinti yra ir ekskursija „Pietinia kronikas gyvai“, „Šiaulių naktų“ šventės metu bus surengtos net 3 išvykos į egzotiškąjį Pietinį.

Mėgstantys mistiką ir naktinius klaidžiojimus po prieblandoje paskendusį miestą kviečiami registruotis į ekskursiją „Šiauliai: pakiemiais, patvoriais, pagrioviais“. Ekskursija „praturtinta“ ir puikia vakariene – „Vereščiaku“ ir „Husarų (alaus) sriuba“. Kas tai per patiekalai, kuo jie susiję su vakariniu pasivaikščiojimu – visi atsakymai ekskursijoje.

Šiauliuose iki pat šių dienų stovi Zubovų dvaras, jo istorija neužmirštama, o gidė Kristina kviečia į „Pasivaikščiojimą su grafiene“. Jei įdomu ano meto tradicijos, dvariškos pramogos ir gyvenimo būdas, ši ekskursija tikrai sudomins.

Kita ekskursija, kuri labai siejasi su Zubovais yra „Aušros alėja: nuo vartų iki vartų“. Apie kokius vartus čia užsimenama, kuo Aušros alėja svarbi Šiauliams, papasakos Metų gido vardą pelnęs gidas Gintas Tumulis.

Botanikos sodas visai netoli miesto centro, tai puiki gamtos ir poilsio oazė Šiauliuose. Rugpjūtį čia vyks ne tik sodo darbuotojų organizuojama Žolinių šventė, bet ir dvi ekskursijos – „Biblijinės augalų istorijos“ ir „Vasariškos sodo istorijos“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite