Angle down Atgal

Einoronių piliakalnis bus pasiekiamas ir matomas

Einoronių piliakalnis dar vadinamas Pilies kalnu (unikalus kodas Kultūros vertybių registre 1857), esantis Alytaus rajono savivaldybėje, Pivašiūnų seniūnijoje, Einoronių kaime, yra paskelbtas valstybės saugomu kultūros paveldo objektu.

Piliakalnis įrengtas apylinkėje dominuojančioje kalvoje. Šlaitai gana statūs, apie 20 m aukščio. 2001 m. E. Ivanauskas aikštelėje ištyrė 8 kv. m dydžio plotą, aptiko daugiau kaip 60 cm storio kultūrinį sluoksnį su brūkšniuota keramika, titnaginiais dirbiniais.

KPD Alytaus-Marijampolės teritorinio skyriaus, Aukštadvario regioninio parko, Alytaus rajono savivaldybės atstovai, susirinkę į pasitarimą, aptarė piliakalnio prieinamumo bei savaiminių želdinių šalinimo klausimus. Piliakalnis nuo pagrindinio kelio nutolęs apie vieną kilometrą. Pėsčiomis jo lankymas galimas, tačiau šiai dienai neišspręstas privažiavimas automobiliu. Todėl buvo aptartos galimybės įrengti privažiavimo prie piliakalnio nuorodas bei pagerinti jo pasiekiamumą. Taip pat nuspręsta pašalinti išdžiūvusius želdinius, bei tuos, kurie užstoja piliakalnio matomumą.

Einoronių piliakalnis - išties dėmesio vertas kultūros paveldo objektas. Nuo jo viršūnės atsiveria kerintis kraštovaizdis, kuris kartu ir džiugina, ir sukelia romantinius jausmus, pasididžiavimą mūsų nuostabia gamta.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite