Ringaudų trynukės. Kauno rajono sav. nuotr.
Angle down Atgal

Džiaugsmas ir rūpestis – ankstukės trynukės sparčiai auga

Trys ankstukės sesės Aiva, Liepa ir Luna, gimusios spalio 29-ąją, pirmas savo gyvenimo savaites su tėveliais praleido ligoninėje. Tačiau jos sparčiai auga ir šiandien jau kiekviena jų sveria daugiau kaip 2 kilogramus.

Ringauduose gyvenančią ir trynukių susilaukusią Laimos ir Pauliaus Jankauskų jauną, gausią šeimą antradienį pasveikino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas bei seniūnė Rūta Slivinskienė.

„Jūsų mergaitės gimė ypatingą man dieną, – spalio 29-oji yra ne tik mano, bet ir mano anūko gimtadienis. Ringaudai, matyt, turi kažkokią stebuklingą aurą, nes šioje seniūnijoje trynukai gimė jau trečią kartą. Sveikiname ir džiaugiamės kartu su jumis“, – sveikino meras. Jis linkėjo, kad mažylės Aiva, Liepa ir Luna augtų sveikos, kasdien džiugindamos savo tėvelius.

Daugiavaikei šeima buvo įteikti kūdikio kraiteliai, o nuo Kauno rajono savivaldybės – 500 eurų dovanų čekis. Mergaičių mama užsiminė, kad dovaną panaudos tikslingai, – dukroms nupirks specialius gultukus, kurie reikalingi per anksti gimusiems mažyliams.

Anot Kauno rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Skirmantės Subačienės, Kauno rajone trynukai gimsta labai retai. „Paskutinį kartą trynukai gimė 2015 metais. Tai buvo 3 berniukai (Jonas, Joris ir Aronas), kuriems šiuo metu jau 6-eri“, – teigė vedėja.

Laima ir Paulius susipažino paauglystėje, tačiau apie bendrą gyvenimą ir ateitį pradėjo galvoti prieš penkerius metus. Pora kurį laiką gyveno Olandijoje, bet Laimos įtikintas, Paulius sutiko su ja grįžti į Lietuvą.

„Abu esame kauniečiai, tačiau norėjome ramesnės vietos, todėl Ringaudai mums puikiai tiko. Čia gera ir jauku“, – pasakojo jauna mama. Jos vyras užsiminė, kad šeimai padidėjus, jau pradėjo ieškoti ir namo, nes bute vietos trūksta. „Norėtume likti gyventi Ringauduose“, – ateities planais pasidalino Paulius.

Laima yra želdinių dizainerė, o jos vyras – būsimas masažų specialistas. Šeima vaikų seniai norėjo. Jauna pora pasidalino ir prisiminimais, kaip reagavo, kai sužinojo, kad jų šeimą papildys ne vienas kūdikis, o iškart trys.

„Man buvo egzaminas, kuomet iš žmonos gavau žinią, kad laukiamės trynukų. Visas išbalau, rankos pradėjo drebėti, neatsimenu, kaip parašiau egzaminą, bet dėstytojai suprato, kodėl taip atsitiko. Apie mėnesį abu buvome šoke“, – atvirai pripažino trynukių tėtis P. Jankauskas.

„Čia taip turbūt buvo lemta. Vyras – pats iš dvynukų, mano šeimoje irgi yra ne vienas toks atvejis. Tad mūsų šeima gavo daugiau nei tikėjosi – iškart tris dukras. Pagalbinio apvaisinimo neprireikė. Mergaitės gimė natūraliai“, – sakė Laima.

Trynukės nėra identiškos. „Jos labai ramios, tad kol kas su vyru puikiai susitvarkome patys, papildomos pagalbos nereikia“, – pasakojo moteris.

Mergaičių vardai atėjo savaime. Aivai vardą tėvai buvo iškart išrinkę, dar spėliodami, ko susilauks, – berniuko ar mergaitės. „Mums abiem labai patiko šis vardas. Liepai vardą išrinko vyras, o Lunai – aš. Lunos vardas yra tarsi mūsų meilės priesaika vienas kitam, nes dažnai su vyru sakom „myliu tave iki mėnulio ir atgal“, – apie vaikų vardų istorijas pasakojo Laima.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite