Organizatorių nuotr.
Angle down Atgal

Šiauliuose - dviratininkų lietus

Šiauliuose visą sekmadienį vyksta didžioji kasmetinė jubiliejinė X-oji  dviratininkų šventė. Paskelbus startą - dalyviai nušniokštė gatvėmis lyg lietus.   Šimtai žmonių, mėgėjų ir profesionalų, mina įvairaus ilgio maršrutus.

"Šiauliai - dviračių miestas", - ne kartą ir ne vieno lūpose skamba ši frazė šį sekmadienį. Ir išties, nuo pat ryto pilnos gatvės dviratininkų. Šimtai žmonių, vaikų ir suaugusiųjų, mėgėjų ir profesionalų, pavienių asmenų ir bendruomenių ar kolektyvų, suvažiavo į miesto centrą prie starto linijos. Paskelbus varžybų pradžią, dviračų dienos dalyviai nušniokštė gatvėmis kaip spalvingas lietus.   

Šiauliuose, tęsiant kasmetinę tradiciją, paskutinį liepos sekmadienį, vyksta didžioji Dviračių diena, kurioje dalyvauti gali visi - nuo mažo iki seno, nuo mėgėjo iki profesionalo. Šiemet  varžybos vyksta 10-ąjį kartą. Jubiliejinė X-oji Dviračių diena įtraukta į Šiaulų sporto 100-mečio renginius. Jos veidas, Garbės dviratininkas - iš Šiaulių kilęs olimpietis Gediminas Bagdonas. 

Tradicijai stiprėjant, kasmet dviračių bendruomenė mieste plečiasi ir jungiasi. Grupėje Minkime kartu šiemet pirmąsyk važiuoja  ir Šiaulių apskrities žydų bendruomenė, kartu vyksta ir neįgaliųjų Lietuvos dviračių čempionatas, dėl pagrindinio 1000 eurų prizo kovoja dviračių plento elitas, profesionalai. Dalyviai važiuoja kelių skirtingų maršrutų trasomis nuo 7 iki 100 kilometrų.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos vyriausiasis specialistas Dalius Niekis paskaičiavo, kad varžybų trasoje yra net 40 sankryžų ir įvažiavimų į privačias valdas, tad tvarką prižiūri apie būrys pareigūnų ir apie 30 savanorių.

„Eismas trasoje bus visiškai draudžiamas. Jei žmonėms būtinai reikės išvažiuoti, leisime tada, kai bus saugu. Todėl, jeigu reikės išvažiuoti, būtinai prieikite prie policijos pareigūnų, jie paaiškins, kur galima važiuoti ir leis tai padaryti, kai tik bus saugu“, – dar prieš šventę vairuotojus įspėjo D. Niekis.

Organizatoriai atsiprašo miesto transporto dalyvių už laikinus nepatogumus, perspėja, kad kai kurių miesto maršrutų autobusai taip pat turės pakeisti įprastus mašrutus. Pasak organizatorių, centro ir Šimšės gyventojai bei įstaigos yra įspėjami apie numatomą renginį ir laikinus nepatogumus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite