Angle down Atgal

Dusetiškių paroda Ignalinoje

Spalio 14 dieną Ignalinos krašto muziejuje atidaryta paroda „Ežerų paslaptys“. Du pripažinti talentingi menininkai – bičiuliai, bendraminčiai, menu kvėpuojančio Dusetų krašto ambasadoriai Alvydas Stauskas ir Algirdas Gaižauskas – surengė bendrą kūrybos šventę. Neseniai jie dalyvavo Ignalinoje vykusiame plenere „Kūrėjų rugsėjis“ ir buvo labai sužavėti mūsų krašto gamta, žmonėmis, taigi sugrįžo čia su įspūdinga paroda.

Šie menininkai labai įdomūs, saviti ir turintys didelę patirtį bei charizmą. Abu yra baigę Dailės akademiją. Alvydas – tapytojas ir fotografas, kilęs iš Dusetų ir jau daugiau nei du dešimtmečius vadovaujantis Dusetų dailės galerijai bei čia atviliojantis ir kitus kūrėjus bei vis plečiantis meninių veiklų lauką. Jis ypač aktyvus parodų ir plenerų dalyvis, o kūryba ir nuopelnai kraštui įvertinti garbingomis premijomis, diplomais, prizais. A. Stauskui suteikti M. K. Čiurlionio fondo „Lietuvos šviesuolio“, Lietuvos radijo Metų žmogaus  vardai.

Algirdas Gaižauskas, dabar gyvenantis ir Vilniuje, ir Dusetose,  kilęs iš Tytuvėnų. Po studijų dirbo architektu, skulptoriumi, tapytoju, dešimt metų skulptūras kūrė Vokietijoje. Jo skulptūros puošia Vilnių, Panevėžį, Raguvą, dvi pastatytos Dusetų parke. Menininkas pasakojo, kad tapyba jam visgi arčiau širdies, nes dauguma idėjų ir darbų gimsta pleneruose, kur labai gera ir smagu. Tai pats geriausias laikas kūrėjui, kai nevaržo jokie buitiniai rūpesčiai ir gali tarsi ištirpti bendravime, buvime, gamtos bei kūrybos džiaugsme.

„Džiugu, kad Algis įsijungė į mūsų bendruomenę, įnešė daug optimizmo, kūrybinio džiaugsmo ir lengvumo“, – sakė Dusetų galerijos vadovas A. Stauskas. Dabar Dusetų galerija vienija 22 dailininkus, 12 fotografų, keletą keramikų. Gruodžio mėnesį planuojama kai kurių jų darbų parodą  atvežti ir į Ignaliną.

Tapyboje A. Stauskui labai svarbus nuoširdumas, tikrumas, vaizdo realistiškumas ir nuotaikos perteikimas. „Man paveiksle norisi realizmo, o fotografijoje – atvirkščiai, ieškau neįprastų vaizdų. Ypač patinka vandens metamorfozės, labai įdomu stebėti besikeičiančias formas, pridarai tūkstančius kadrų, o paskui išsirenki pačius meniškiausius...“,– pasakojo  A. Stauskas. Tapo jis nuo vaikystės, o fotografuoti pradėjo 1994-aisiais. Tuomet dirbo su vaikais ir  norėjo jiems parodyti, kad visur galima surasti, pamatyti meną. Mokytojas paėmė į rankas fotoaparatą ir jau nebepaleido. Surengta ir vis rengiama daugybė foto darbų parodų, o jų autoriui visada malonu, kai žmonės paklausia, kas gi matoma nuotraukoje. Foto drobės išties stebina netikėtais vaizdais. A. Stauskui šie metai ypač turtingi parodų, jų suskaičiuoja jau dešimt. Paskui ateis ramesnis laikas, kol vėl prisikaups darbų ir norėsis jais pasidalinti.

Žinodamas Ignalinos krašto simboliką, Algirdas Gaižauskas šiai parodai specialiai parinko paveikslų su ežerais ir lelijomis. O tos lelijos nuostabios: trapios ir lengvos, tarsi išplaukusios  vandens ir dangaus šviesoje, tamsiais ryškiais potėpiais nutapytos, lyg vakaro šešėlių paliestos... Prie paveikslų labai dera įdomūs menininko skulptūros kūriniai. O visą parodą gražiai sujungia, suvienija labiausiai išsiskiriantis ir žvilgsnį pritraukiantis lengvas gervių šokis...

Parodos atidaryme sklandė gera nuotaika, žavėjo šiltas ir nuoširdus bendravimas. Menininkai pasitikti su muzika, kurią dovanojo Ignalinos M. Petrausko muzikos mokyklos mokytojas V. Panavas ir jo mokinė Rimantė. Autorius sveikino ir dosnių kūrybos mūzų dovanų linkėjo savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas. Ignalinos menininkės Nijolė Trinkūnienė ir Aldona Jakubovskienė džiaugėsi kūrėjų talentu, nuoširdumu ir džentelmeniškumu, prisiminė kartu praleistą laiką pleneruose. Už parodą ir gražius planus ateičiai dėkojo muziejaus direktorė Renata Veličkienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite