Angle down Atgal

Du migrantai į ligoninę kreipėsi tikėdamiesi geresnio maisto

Kuriozinė situacija ketvirtadienį užfiksuota Druskininkuose. Į ligoninę pristatyti du neteisėti migrantai, besiskundę ūmiais pilvo skausmais, iš tiesų tikėjosi ligoninėje gauti skanesnio maisto.

„Vakar (ketvirtadienį – red. past.) apie 18 val. į Druskininkų ligoninės priėmimo ir skubios pagalbos skyrių Druskininkų GMP (greitosios medicinos pagalbos brigada) pristatė du „pabėgėlius“, besiskundžiančius pilvo skausmais. Po apžiūros paaiškėjo, kad pacientai skundėsi ne pilvo skausmais, o prastu maitinimu ir netinkamu vandeniu. O vizito į ligoninę tikslas gauti geresnio maisto ir vandens.

Tik va klausimas kas apmokės už šių vežiojamų piliečių medicininę apžiūrą?“, – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroj penktadienio vakarą pranešė Druskininkų ligoninė.

Šiuo metu Lietuvoje migrantai gyvena pasienio užkardose, savivaldybių patalpose – mokyklose ir kitose vietose. Pirmasis jiems skirtas modulinių namų miestelis Medininkuose, Pasieniečių mokyklos teritorijoje, turėtų pradėti veikti jau rugpjūtį, anksčiau skelbė Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.

Penktadienį pasieniečiai, pirminiais duomenimis, sulaikė 40, o per visą ketvirtadienį – 92 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusius migrantus.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos iki vidurnakčio iš penktadienio į šeštadienį bandė patekti 2470 neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra daugiau kaip 30 kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Pernai Lietuvos pasienyje sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. - 104, 2017 m. - 72.

Šią liepą pasieniečiai sulaikė 1809 migrantus. Birželį tokių buvo 473, gegužę - 77, balandį - 70, o kovą - 8.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Labai išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX bei Estijos pareigūnai.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite