Angle down Atgal

Druskininkuose organizuota pirmoji ikimokyklinio ugdymo edukacinių idėjų mugė „Darželis, į kurį nori kiekvienas vaikas. Aš suradau. O tu?“

Prieš prasidedant pedagogų vasaros atostogoms Druskininkų savivaldybės administracija, Lietuvos švietimo pagalbos asociacija, Kauno lopšelis-darželis „Želmenėlis“ ir Druskininkų švietimo centras kvietė ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovus, pedagogus ir vaiko gerovės specialistus dalintis patirtimi respublikinėje ikimokyklinio ugdymo edukacinių idėjų mugėje „Darželis, į kurį nori kiekvienas vaikas. Aš suradau, o Tu?“

Tai pirmas tokio pobūdžio renginys, skirtas išskirtinai ikimokykliniam bei priešmokykliniam sektoriui, kurio tikslas – pasidalinti kokybiško ugdymo idėjomis ir sėkmės istorijomis. Pradžioje organizatoriai baiminosi, kad būtent darželių atstovai nesiryš respublikos mastu kalbėti apie sėkmę, tačiau visai be reikalo - renginyje patirtimi dalijosi beveik 80 ikimokyklinio ugdymo specialistų, kurie skirtingose erdvėse pristatė stendinius bei video pranešimus, demonstravo atviras ugdomąsias veiklas dalyvaujant vaikams, taip pat vyko edukacinių priemonių paroda.

Mugės lankytojai turėjo galimybę išbandyti japoniškus konstruktorius Japoko, kurie lavina vaiko vaizduotę, skatina loginį mąstymą. Modernias technologijas bei ugdymo naujoves pristatė Biznio mašinų kompanija, UAB Gudragalvis. Psichologinė konsultavimo grupė pasiūlė naujausias metodines priemones vaikų socialiniam emociniam intelektui ugdyti, o mokymų portalas Pedagogas.lt pristatė naujausių nuotolinių mokymų programas, ruošė video reportažus apie mugėje dalyvaujančias įstaigas bei jų pristatomus metodus.

Viso renginyje dalyvavę daugiau nei 170 dalyvių iš Šiaulių, Klaipėdos, Kelmės, Vilniaus, Kauno, Visagino, Lazdijų, Varėnos ir Alytaus džiaugėsi turėję galimybę patobulinti kompetencijas ugdymo proceso planavimo, vaikų pasiekimų vertinimo, ugdymo turinio atnaujinimo, bendradarbiavimo su tėvais ir kitose svarbiose srityse.

Renginyje dalyvavęs Druskininkų mero pavaduotojas Linas Urmanavičius patikino, kad šiais metais pirmoji mugė tikrai taps tradicine dėl savo aktualumo ir reikalingumo pedagogams. „Tai vienas svarbiausių švietimo sistemos lygmenų, kuris privalo būti kokybiškas tam, kad vaikas galėtų ateityje siekti geresnių rezultatų. Druskininkai visada buvo ir bus atviri įvairioms ugdymo naujovėms, kurios gerina mūsų savivaldybės vaikų švietimo galimybes“.

Plenarinį posėdį moderavusi Druskininkų savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus specialistė Diana Brown į dalyvius kreipėsi kaip mama, auginanti dvi ikimokyklinio amžiaus mergaites. Ji pirmiausiai padėkojo pedagogams už nuoširdų darbą ir atsiprašė už tai, kad tėvai kartais vietoj padėkos žodžio pažeria nepelnytos kritikos ar reikalavimų. Specialistė teigė, kad ne tik vaikus, bet ir tėvus reikia mokyti. Parodyti jiems, koks svarbus ir būtinas yra tėvų dalyvavimas vaiko ugdymo procese. Diana Brown pristatė video pranešimą „Svarbiausias pasaulyje darbas“, kuriame Druskininkų savivaldybės darželius lankančių vaikų tėveliai dalijosi mintimis apie ikimokyklinį ugdymą, džiaugėsi aktyviu bendradarbiavimu su auklėtojais bei specialistais, dėkojo už emocinę pagalbą vaikui, jo supratimą.

Viena iš renginio organizatorių – Lietuvos švietimo pagalbos asociacijos direktorė Saulė Šerėnienė, džiaugėsi itin pavykusiu renginiu ir sakė: “Darželius mes matome ir girdime dažniausiai tada, kada įvyksta kažkas negero. Mūsų tikslas buvo parodyti, kad ikimokyklinis ugdymas Lietuvoje organizuojamas kokybiškai, naudojant modernias technologijas, įstaigos bendradarbiauja ne tik respublikoje, bet ir užsienyje“.

Kauno lopšelio-darželio „Želmenėlis“ direktorė Lina Bagdanavičienė teigė pasigendanti valstybės dėmesio šiam švietimo sistemos lygmeniui. Juk pedagogai dirba su vaikais be vadovėlių, pratybų, dažniausiai patys kurdami individualias programas, patys gamina metodines priemones. Todėl šis renginys buvo pirmiausia padėka nuoširdžiai dirbantiems pedagogams, kurie dažnai aukodami savo asmeninį laiką ir pinigus pasiekia stulbinamų rezultatų, tik neišdrįsta garsiai apie tai pasakyti, pristatyti savo veiklų viešai.

Organizatoriai jau neabejoja, kad mugė taps tradicine. Tiek renginio metu, tiek po jo dalyviai dėkojo už dėmesį ikimokykliniam ugdymui. Pradžioje rizikinga atrodžiusi idėja išpildyta su kaupu – laisvas, neformalus bendravimas, galimybė pasirinkti aktualiausias temas skirtingose erdvėse, pamatyti ir įsigyti metodinių priemonių, išgirsti pranešimus ugdymo proceso kokybės klausimais – visa tai ir užtikrino renginio sėkmę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite