Angle down Atgal

Druskininkų savivaldybės bendruomenė paminėjo Tarptautinę neįgaliųjų dieną

Tarptautinė neįgaliųjų diena Druskininkų savivaldybėje buvo paminėta surengiant konferenciją „Bendruomenė visiems ir kiekvienam“. Renginio pradžioje dalyviams du muzikinius kūrinius dovanojo Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytojas Saulius Vilpišauskas ir jo mokinys Augustas Butkevičius. Susirinkusius dalyvius pasveikino Druskininkų savivaldybės vicemeras Linas Urmanavičius, kuris linkėjo tolerancijos vieni kitiems, pradedant pokyčiais nuo savęs, priimant žmogaus kitoniškumą ir stiprinant vietos bendruomenę.

Aktualius žmonėms su negalia ir visai bendruomenei pranešimus pristatė 6 savo srities specialistai. VšĮ Švietėjiškų iniciatyvų centro direktorė, Vilniaus regiono pertvarkos procesų ekspertė Kristina Paulikė pirmoji pristatė Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos aspektus ir supažindino su bendra neįgaliųjų situacija Lietuvoje. Kristina Paulikė, teigė, kad norint sparčių pokyčių, pirmiausiai turi keistis požiūris į neįgaliuosius ir ši tema turi atsirasti tarp prioritetų tiek valstybės, tiek savivaldos lygmeniu.

LSMUL Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninė „Lopšelis“ gyd. vaikų neurologė Indrė Bakanienė savo pranešime akcentavo, kad svarbu užtikrinti vaiko dalyvumą visuomenės ir bendruomenės gyvenime, buvimą tarp bendraamžių ir šeimos emocinio ryšio stiprinimą. Gyd. ragino, pamačius žmogų su specialiais poreikiais, stengtis pamatyti jo asmenybę, galimybes, o ne negalią.

Docentė dr. Brigita Kreivinienė susirinkusius dalyvius pradžiugino itin informatyviu, pozityviu ir šiltu pranešimu apie delfinų ir žmonių su negalia ryšį. Pranešėja pasidalino savo ypatinga ir unikalia moksline bei praktine patirtimi apie delfinų asistavimo terapiją. „Norint tikslingai plėtoti Delfinų terapijos centrą ir užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę bei padėti negalią turintiems asmenims ir jų šeimoms, būtina taikyti pasaulyje pripažintas ir realius terapijos rezultatus duodančias metodikas“ – pranešimo metu teigė doc. dr. B. Kreivinienė.

Asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ narys Martynas Vitkus dalinosi savo asmenine patirtimi apie žmogaus su negalia savarankiškumo svarbą. Martynas nuo vaikystės turi regos ir judėjimo negalią, nepaisant to šiuo metu yra baigęs socialinio darbo magistro studijas ir aktyvai dalyvauja visuomeniniame gyvenime. Pranešimo metu Martynas paatviravo, kad yra dėkingas savo tėvams, kurie jo neaugino „šiltnamio“ sąlygomis ir leido pačiam visapusiškai tobulėti ir prisitaikyti aplinkoje.

Profesorė dr. Vida Gudžinskienė, Edukologijos ir socialinio darbo instituto, Mykolo Romerio universiteto dėstytoja savo pranešime informatyviai ir tikslingai pristatė kompleksinės pagalbos teikimo šeimai vaikų dienos centruose galimybes. Profesorė pasidalino mokslinio tyrimo apie vaikų dienos centrų veiklą apibendrinimais ir įžvalgomis bei supažindino kitų šalių gerosiomis patirtimis.

Konferencijos pabaigoje Druskininkų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus atstovė Bronė Petrikienė savo pranešime pasidžiaugė, kad Druskininkų savivaldybėje niekada nebuvo vaikų globos namų, kad mūsų miestas draugiškas neįgaliesiems, kad nevyriausybinėms organizacijoms sudarytos puikios sąlygos, joms suteiktos savivaldybė biudžeto lėšomis išlaikomos patalpos. Be to savivaldybėje ypatingas dėmesys skiriamas vaikams. 2019 m. duris atvėrė 3 naujai įrengti vaikų dienos centrai, „Saulės“ pagrindinėje mokykloje įrengtas modernus liftas, įrengta iš dviejų patalpų susidedanti klasė specialiųjų poreikių moksleiviams, sensorinis kambarys. Nuo 2019 m. pradėtos teikti asmeninio asistento paslaugos neįgaliesiems ir t.t. Pagrindinė pranešimo žinutė buvo ta, kad teikiant socialines paslaugas labai svarbu jų prieinamumas ir kokybė, svarbu nuolat tobulėti, bet svarbiausia – dėmesys žmogui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite