Angle down Atgal

Druskininkų ligoninėje jau atliekamos kataraktos operacijos

VšĮ Druskininkų ligoninė pradėjo bendradarbiavimą su UAB „Katarakta“ – nuo šiol mūsų ligoninėje bus atliekamos kataraktos operacijos su pasirinkto lęšio implantavimu.

„Džiaugiuosi, kad nuo šiol pacientams galime suteikti galimybę pasirūpinti savo akimis ir išsioperuoti kataraktą čia, Druskininkuose. Akys yra labai jautri sritis, pablogėjęs matymas kenkia kasdieninei veiklai, o negydoma katarakta gali sukelti visišką aklumą. Vienintelis šios ligos gydymo būdas – chirurginis“,  – sako Druskininkų ligoninės vadovė Evelina Raulušaitienė.

Katarakta - akies lęšiuko sudrumstėjimas, dėl kurio regėjimas tampa neryškus, blankus ir iškreipiamas,  pvz.: esant prastam apšvietimui, vakare.

Atsiradus regėjimo sutrikimams, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jis įvertins paciento regėjimą ir išrašys siuntimą gydytojo oftalmologo konsultacijai. Šis gydytojas specialistas, išsamiai patikrinęs regėjimą, esant būtinybei skirs tyrimus ir gydymą. Gydytojui oftalmologui nustačius kataraktos diagnozę, gali prireikti operacijos, kurios metu drumstas akies lęšiukas bus pakeistas dirbtiniu.

Oftalmologijos klinikos UAB „Katarakta“, su kuria bendradarbiavimą pradėjo Druskininkų ligoninė,  specialistai Druskininkuose jau atliko daugiau kaip 50 kataraktos operacijų.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas džiaugiasi nauja Druskininkuose teikiama paslauga ir pažymi, kad daroma viskas, jog druskininkiečiams ir kurorto svečiams būtų teikiamos kuo įvairesnio spektro paslaugos.

„Žinau, kad viešoje erdvėje jau buvo pasirodę išvedžiojimų dėl mūsų ligoninės uždarymo ar skyrių naikinimo. Aptarnaujame pacientus ne tik iš Druskininkų, čia prireikus atvyksta kurorto svečiai, žmonės iš kitų savivaldybių, todėl reikalinga visapusiškos sveikatos priežiūros paslaugos. Kalbant apie artėjančią reformą, siekiame, kad su reforma ateinantys pokyčiai duotų realią naudą mūsų bendruomenės žmonėms. Planuojama rengti investicinius projektus, siekiant atnaujinti turimą medicininę įrangą, planuojama slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų, psichikos centro plėtra, dienos chirurgijos centro steigimas ir dienos stacionaro paslaugų plėtra, priėmimo-skubios pagalbos skyriaus plėtra ir atnaujinimas, infekcinių ligų skyriaus steigimas ir kt.  Tačiau visa tai dar turės būti suderinta su Sveikatos apsaugos ministerija. Grįžtant prie Druskininkų ligoninės bendradarbiavimo su UAB ,,Katarakta“, labai džiaugiuosi, kad pavyko išplėsti teikiamų paslaugų spektrą, kad operuoti į Druskininkus atvyksta profesionalūs medikai iš Varšuvos ir Balstogės – tai didelis laimėjimas ir pacientams, ir mums, kaip kurortui”,  – sako R. Malinauskas.

UAB „Katarakta“ klinika atlieka kataraktos operacijas lietuvių bei lenkų pacientams pagal tarpvalstybinį susitarimą.

Pacientams, draustiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) operacija ir akių lęšiukas yra nemokami. Ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis gydymo įstaigai sumoka už operaciją, į kurios kainą įskaičiuota akių lęšiuko kaina, todėl pacientui papildomai mokėti nereikia.

Jeigu pacientas pats nusprendžia rinktis kito gamintojo akių lęšiuką ir pageidauja, kad operacijos metu jam būtų implantuotas būtent jo pasirinktas, tuomet į sveikatos priežiūros įstaigos kasą reikia sumokėti ne visą lęšiuko kainą, o tik kainos skirtumą tarp pasirinkto ir ligonių kasų apmokamo akių lęšiuko. PSDF lėšomis apmokama lęšiuko kaina šiuo metu yra 44,02 euro ir yra įskaičiuota į bendrą kataraktos operacijos kainą.

Specialistai pažymi, kad kataraktos šalinimo procedūra yra trumpa, jos metu taikoma nejautra ir pacientai nejaučia jokio diskomforto, o po jos jie išleidžiami namo. Naujų technologijų dėka gijimas po šios operacijos yra greitas.

„Naudojame aukščiausios kokybės vienkartines medžiagas ir į akis implantuojame patikrintus dirbtinius lęšius. Už papildomą mokestį galima implantuoti technologiškai pažangiausius amerikiečių kompanijos Alcon, Hoya, Baush&Lomb dirbtinius lęšius“,  – sako įmonės vadovas Rimas Racis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite