Angle down Atgal

Do­na­tas Sla­ni­na: „Vil­kas vi­sa­da yra al­ka­nas“

Nau­ja­sis Lie­tu­vos krep­ši­nio ly­gos (LKL) se­zo­nas įsi­bė­gė­ja ir emo­ci­jų aikš­te­lė­je pa­siil­gę aist­ruo­liai po per­trau­kos vėl ga­li mė­gau­tis at­kak­lio­mis ko­vo­mis. Bū­tent toks ma­čas jau šį sek­ma­die­nį, spa­lio 17-ąją, vyks ir Šiau­liuo­se – „Šiau­lių-7bet“ krep­ši­nin­kai su­rems ie­tis su ne pa­čius ge­riau­sius lai­kus iš­gy­ve­nan­čiais ša­lies čem­pio­nais Kau­no „Žal­gi­riu“. Tai bus pir­mo­ji Šiau­lių ir Kau­no dvi­ko­va šia­me LKL se­zo­ne. Prieš ar­tė­jan­čias rung­ty­nes „Šiau­lių-7bet“ klu­bo di­rek­to­rius Do­na­tas Sla­ni­na da­li­ja­si įžval­go­mis ne tik apie bū­si­mą ma­čą, „Žal­gi­rio“ pro­ble­mas ir trau­mų iš­re­tin­tą ko­man­dą, bet ir apie jau­no­sios kar­tos žai­dė­jų po­žiū­rį į krep­ši­nį.

BC „Šiauliai-7bet“ nuotr.
BC „Šiauliai-7bet“ nuotr.

Pirmiausia sveikiname su iškovota pirmąja pergale Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Jau savaitgalį kibsite į atlapus žalgiriečiams. Ko tikitės ir kaip šiam mačui ruošiatės?

– Emocijos komandoje tikrai neblogos. Galbūt jos dar nėra šimtu procentų tokios, kokių norėtume, nes pasipildėme nauju žaidėju, tam tikrų aštrių kampų dar yra. Kalbant apie sportinę pusę, norisi geresnio susižaidimo – ir vakar rungtynėse buvo broko. Bet manau, kad tai natūralus dalykas, naujam žaidėjui (komandos sudėtį papildė puolėjas Nemanja Bezbradica, – aut. past.) reikia priprasti prie komandos, prie trenerio sistemos, mums reikia priprasti prie jo.

Manau, kad rungtynės su „Žalgiriu“ bus tas momentas, kada nėra tokio psichologinio spaudimo, net ir „pasikelti“ emocijoms tai yra geras, tinkamas varžovas. Nežinau, kiek „Žalgiris“ yra sužeistas žvėris ir kad nebūtų priešingo efekto, bet mes tikimės gerų rungtynių, žiūrovų palaikymo. Aš tikiuosi, kad tos emocijos mus lydės ne tik mače su „Žalgiriu“, bet ir ilgesnį laiką.

– „Žalgirio“ komanda patyrė tam tikrą sukrėtimą, nes vyr. trenerio Martino Schillerio atleidimas buvo labai staigus ir netikėtas. Naujojo trenerio Jure Zdovco filosofija ir temperamentas gerokai skiriasi nuo M. Schillerio. Tokia netikėta trenerio kaita gali labiau padėti ar kaip tik pakenkti komandos žaidimui artimiausioje perspektyvoje?

– Manau, kad artimiausiu metu didelių permainų neįvyks, bet tas pokytis „Žalgirį“ šiek tiek supurtė, nes buvo labai netikėtas. Ir ne tik komandai, bet net ir kitų klubų vadovams. Kiek tai atsilieps, kalbant apie žaidimą su mumis, sunku komentuoti. Kad tokie dalykai įneša naujų vėjų, naujų lyderių, naujų sprendimų žaidimo filosofijoje – faktas. Galime laukti tam tikrų sprendinių, kurie iki M. Schillerio nebuvo naudojami, todėl siurprizai galimi. Ar tai labai paveiks žaidimą, kol kas sunku pasakyti, nes kiekvienai filosofijai ir strategijai įgyvendinti reikia laiko. Tikiuosi, kad rungtynėse su mumis dar nespės to padaryti (juokiasi).

Gal ir gerai, kad treneris pasikeitė būtent dabar, kai sezonas dar nespėjo įsibėgėti. Bet jo pradžia „Žalgiriui“ labai sudėtinga. Eurolygos traukinys labai greitas, dinamiškas ir aš prognozuočiau, kad labai sudėtingas sezonas jų laukia, pagal tai, koks šiuo metu vaizdas turnyrinėje lentelėje. Nenoriu būti negatyvus ir vis tiek palaikysime, nes tai vienintelė Lietuvos komanda Eurolygoje, bet jiems bus sudėtinga.

BC „Šiauliai-7bet“ nuotr.
BC „Šiauliai-7bet“ nuotr.

– „Žalgiris“ krepšinio sirgalius visada žavėjo aistra ir tuo, kaip mėgaudavosi žaidimu. Šį sezoną žaidėjų akys atrodo gerokai prigesusios. Kodėl taip atsitiko?

– Manau, tai priklauso nuo žaidėjų požiūrio. Yra tam tikri tarpsniai. Pavyzdžiui, Mantas Kalnietis ar Edgaras Ulanovas. Jie žaidė pagal vieno trenerio filosofiją, paskui – kito. Ir kai grįžti lyg į tą patį klubą, bet kuriame jau kito trenerio filosofija, viskas nebėra taip, kaip buvo. Kartais tai smarkiai paveikia žaidėjus. Ir taip, daug kas priklauso nuo trenerio, bet vyrai kartais pamiršta atsigręžti į save, kad jie ir patys kuria tą atmosferą, emocijas. Komandos sudėtis ir branduolys geri, bet manau, kad šiandien komanda vis dar yra ieškojime. O ieškojimas niekada nebūna emocionalus, jis būna atsargus.

Šiame LKL sezone prie lygos senbuvių prisijungė praeito sezono NKL nugalėtojai – Jonavos „Cbet“ ekipa. Ir į LKL debiutantai įsiveržė galingai, demonstruodami iš tiesų stiprų žaidimą. Šiauliams dar neteko susidurti su naujokais, bet iš to, ką jau matėte, kaip vertinate Jonavos klubą, kaip priešininką?

(Audronio Rutkausko nuotr.)
(Audronio Rutkausko nuotr.)

– Jie tai turi emocijų. Jie turi emocingą trenerį, kitokį trenerį. Taip, naujokas visą laiką nori įeiti su trenksmu ir natūralu, kad jie kupini entuziazmo. Pagal bilietų pardavimus Jonava dabar lenkia visus. Tai parodo, kad nauji dalykai įneša susidomėjimo, o komanda savo ruožtu nori sirgaliams dovanoti kuo gražesnį reginį. Jie tikrai turi potencialo. Bendrąja prasme labai smagu, kad LKL plečiasi ir tai verčia pasitempti visas kitas komandas.

– „Šiaulių-7bet“ ekipą neseniai papildė naujas legionierius Nemanja Bezbradica, kurio debiutas įvyko tik vakar. Kodėl į komandą pasikvietėte būtent šį žaidėją, jei kandidatų buvo ir daugiau?

– Kandidatai buvo keli. Visą laiką bandome atsižvelgti į trenerio (Antanas Sireika, – aut. past.) filosofiją ir strategiją. Įsigiliname, kaip žaidžia žaidėjas, koks jis yra, kaip jam sekėsi praėjusius kelerius metus. Į tai atsižvelgdami, išsigryniname kartu su treneriu galimų kandidatų ratą. Žinoma, tenka žiūrėti ir finansinę situaciją, nes norėti galime daug ko, tačiau biudžetą turime ribotą. Šiuo atveju pasirinkome tai, ko ir norėjome. Nemanja yra žmogus, turintis itin aukštą IQ, žmogus, praėjęs Serbijos mokyklą. Tikimės, kad jis sugebės emociškai adaptuotis komandoje ir tada pamatysime, ar sugebės atsiskleisti, ar ne.

Komandą gerokai praretino gana rimtos traumos. Kapitonas Arminas Urbutis susilaužė koją, pirštas lūžo Isaiah Armwoodui. Tam tikrų negalavimų patyrė ir kiti žaidėjai. Kaip bandote užkamšyti komandos sudėtyje atsiradusias skyles?

– Oi, sezono pradžia tokia ir buvo: kai tik rungtynės – vieno žaidėjo ir netenkame. Aišku, planą B turėjome, bet tos traumos paskatino jo imtis gerokai greičiau. Jei iki tol planavome ieškoti lengvesnio krašto žaidėjo, tai visos traumos privertė atsigręžti į Nemanją. Vietoje trečios–ketvirtos susiradome ketvirtos–penktos pozicijos žaidėją.

Tas planas B nebuvo toks, kaip manyta iš pradžių, greičiau planas B.5. Bet džiaugiamės, kad prisijungia jaunimas. Žinoma, rungtynėse žaidėjų trūkumas kokybės neprideda, bet krepšinis toks jau yra. Verčiamės. Džiugu, kad turime žaidėjų karių, kurie sunkiais momentais imasi lyderio vaidmens, sutinka žaisti ne savo pozicijose, taip padėdami visai komandai. Teko išeiti iš komforto zonos, bet po truputį traumuoti žmonės grįš. Gyvensime su tuo, nieko nepadarysi. Krepšinis yra kontaktinis sportas, nuo traumų niekur nepabėgsi.

Daugelis klubo narių yra vakcinuoti, bet nuo užsikrėtimo tai 100 proc. neapsaugo. Kaip saugotės, kad dar labiau neišretėtų žaidėjų gretos nuo koronaviruso?

– Praeitais metais rungtynės, kurios vyko, buvo netikros, kitokios. Taip, jos vyko fiziškai, bet jos nebuvo pilnavertės. Mes supratome, kaip skiriasi rungtynės, kai žiūrovų yra ir kai jų nėra. Ta aura, tos emocijos tribūnose yra neatsiejama dedamoji, kuri rungtynes padaro tikromis rungtynėmis. Ir rungtynių su „Žalgiriu“ metu kiekvienam atėjusiam žiūrovui dalysime geltonus marškinėlius, kad tribūnose būtų ta geltona jūra, kad būtų tas efektas ir vienybės jausmas. Aistruolių palaikymas yra toks svarbus žaidėjams kritiniais momentais. Tikrai norime paskatinti žmones eiti, palaikyti, kol dar galima.

O klubo viduje tiesiog laikomės SAM nurodymų, testuojamės. Šiaip į kiekvieną žiūrime demokratiškai. Kas nori vakcinuotis – vakcinuojasi, kas turi antikūnų – turi antikūnų, kas nori testuotis – testuojasi. Aišku, mūsų tikslas, kad visi turėtų galiojančius galimybių pasus, nes be jų žaisti nelabai galime.

Užsiminėte apie jaunimą. Pats esate krepšinio pasaulio vilkas. Nesakysiu žodžio „senas“, bet vis dėlto veteranas, priklausantis kitai krepšininkų kartai. Ar, lygindamas ankstesnes kartas su jaunimu, pastebite, kad jaunuoliai nebeturi tiek karingumo, emocijos?

– Jei prakalbome apie vilką, pasakyčiau, kad jaunimas nebeturi ne tiek karingumo, kiek alkio. Nes senas ar jaunas vilkas – jis visada alkanas. O jaunimui to alkio ir suvokimo, kad kartais tik per „negaliu“ pasiekiami rezultatai, šiandien trūksta. Ir yra menas atrasti juose tą mygtuką, kad suvoktų, jog tik savo pastangomis ir savo noru pasieks rezultatų. Būna, kad trūksta kantrybė, nes tiesiog iki jų neprisibeldi. Kartais ir treneriai užduoda sau klausimą. Būna, žaidėjas turi visus fizinius duomenis, atrodo, tik žaisk ir siek rezultatų. Be jei neturi to alkio, ilgai rinkoje neišsilaikysi.

Kalbant apie jaunimą, kartais stebina, kad tie, kurie turi visus fizinius duomenis, nerodo jokių pastangų tobulėti ir įsivaizduoja, jog vien dėl tų duomenų visko pasieks bet kokiu atveju. Deja, to neužtenka.

Kas keisčiausia, dažnai tie, kurie neturi duomenų, turi begalinį norą. Aišku, su metru šešiasdešimt aukščiausiose lygose nežaisi, bet gera matyti tą užsidegimą.

Taip, šiuolaikinis jaunimas yra tiesiog minkštesnis. Nenoriu nieko įžeisti, bet taip yra.

Todėl noriu visus sirgalius pakviesti į šio sekmadienio rungtynes. Kiek žinau, rungtynės nebus rodomos per televiziją (juokiasi). Ateikite ir išreikškite palaikymą. Mums labai jo reikia. Tas vidinis adrenalinas pasireiškia, kai matai pilną salę, ji iš tavęs daug tikisi ir tu neturi teisės klysti. Ypač rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“. Todėl manau, kad laukia gražus reginys ir intriguojančios rungtynės.

BC „Šiauliai-7bet“ nuotr.
BC „Šiauliai-7bet“ nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite