Angle down Atgal

Didžiuliai krušos gabalai Meksikoje buvo praminti „aukščiausiojo ženklu likti namuose“ (vaizdo įrašas)

Šios savaitės pradžioje Meksiko Montemorelos savivaldybėje buvo pranešta apie stiprią krušą. Šio meteorologinio reiškinio nuotraukomis vietos gyventojai suskubo dalintis socialiniuose tinkluose, kur jie diskutavo apie neįprastą ledėkų išvaizdą, kuri jiems priminė koronaviruso formą.

Koronaviruso dalelės žmonėse įprastai yra sferinės formos ir pasižymi dideliais, karūną primenančiais spygliais.

Anot meteorologo ir Pasaulinės meteorologų organizacijos konsultanto Jose Miguel Vinas, ši išskirtinė krušos forma iš tiesų yra gana dažnas atvejis tokio stiprumo audrose.

Kalbėdamas su vietos žiniasklaida Miguel Vinas pasakojo: „Audros viduje kruša pradeda formuotis į nedideles sferines formas ir savo viršuje ima kaupti ledo sluoksnius.“

„Labai stiprių audrų metu, kuomet kruša būna pakankamai didelė ir ledėkai susiduria vieni su kitai, daugelis jų susijungia, daužosi vienas į kitas ir formuoja ledo spyglius. Taigi iš dangaus ima kristi sugrūsto ledo diskai, į tokią formą sulipdyti smarkių srovių arba susiformavę iš susiliejusių skirtingų dydžių krušos ledų, kurie ir lemia šią žvaigždės formą“, – pasakojo Miguel Vinas.

Reporte Noticias ir Pulso Online nuotr. | Twitter
Reporte Noticias ir Pulso Online nuotr. | Twitter

Tačiau dar įspūdingesnių krušos ledėkų sulaukė centrinėje Meksikoje esantis San Luis Potosis, čia iškritusių kritulių dydis ir forma priminė melionus.

Tokie milžiniški ledėkai pridarė tikrai daug nuostolių: suniokoti automobiliai, kitas žmonių turtas, pastatai. Taip pat buvo aptikti ir didelių ledo gabalų užmušti laukiniai gyvūnai.

Viena socialinių tinklų vartotoja, pasivadinusi Darlene, rašė: „Vakarykštė koronaviruso kruša, buvo pasiųsta Dievo, kad primintų mums, jog liktume namuose.“

Nenuostabu, kad žmonės tai vadina tam tikru ženklu, kuris paskatintų likti namuose, nes per tokią audrą vaikštinėti laukte būtų pavojinga gyvybei.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite