Angle down Atgal

Dešimtys tūkstančių žmonių mitingavo prieš COVID apribojimus Europoje ir Australijoje

Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį Europos ir Australijos miestuose išėjo į gatves protestuoti prieš naujus suvaržymus, įvestus kovojant su atsinaujinusia COVID-19 pandemija.

Nyderlandų policijai antrą naktį iš eilės teko malšinti riaušes – šį kartą Hagoje. Ankstesnę naktį smurtas buvo kilęs Roterdamo uostamiestyje.

Po dieną kituose Nyderlanduose miestuose vykusių daugiausia taikių protestų vakare Hagoje kilo susirėmimai – riaušininkai mėtė į policiją akmenis ir petardas bei padeginėjo dviračius. Keli žmonės buvo suimti.

Europai grumiantis su nauja infekcijų banga, kelios šalys sugriežtino apribojimus, o Austrija penktadienį paskelbė visoje šalyje įvedanti dalinį karantiną.

Nyderlandai prieš savaitę paskelbė dalinį karantiną, kuris galios mažiausiai tris savaites, o dabar planuoja uždrausti neskiepytiems žmonėms patekti į kai kurias vietas.

Keli tūkstančiai protestuotojų, pasipiktinusių naujausiomis priemonėmis, susirinko Amsterdame, o apie tūkstantį dalyvavo eitynėse pietuose, netoli Belgijos sienos esančiame Bredos mieste.

Organizatoriai sakė nepritariantys ministro pirmininko Marko Rutte (Marko Riutės) planams neįleisti neskiepytų asmenų į barus ir restoranus.

„Žmonės nori gyventi, todėl mes čia ir esame“, – sakė organizatorius Joostas Erasas (Jostas Erasas).

„Mes nesame riaušininkai. Mes atėjome su taika“, – tvirtino jis, atsiribodamas nuo praėjusią naktį Roterdame kilusio chaoso, kurio metu policijai teko paleisti šūvių ir panaudoti vandens patrankas.

Austrijoje apie 40 tūkst. žmonių, atsiliepdami į kraštutinių dešiniųjų FPO partijos kvietimą, dalyvavo proteste Vienos centre prie vyriausybės.

Žmonės laikė plakatus, kuriuose smerkė „koronos diktatūrą“ ir „visuomenės skaldymą“.

„Nenormalu, kad vyriausybė atima iš mūsų teises“, – sakė 42-ejų mokytoja Katarina Gierscher (Katarina Giršer). Ji šešias valandas keliavo į sostinę, kad galėtų dalyvauti mitinge.

Australijoje apie 10 tūkst. žmonių dalyvavo eitynėse Sidnėjuje. Kituose didžiuosiuose miestuose taip pat vyko protestai prieš valdžios įvestą reikalavimą pasiskiepyti tam tikrų sričių darbuotojams.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite