Angle down Atgal

Dešimčiai pasižymėjusių vilniečių įteiktos Šv. Kristoforo statulėlės

Sekmadienio vakarą miesto Rotušėje dešimt praėjusiais metais labiausiai savo darbais pasižymėjusių vilniečių sulaukė garbingo apdovanojimo. Jiems Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė Šv. Kristoforo statulėles.

Šiemet prestižiniu apdovanojimu už nuopelnus mokslui apdovanotas biochemijos, biofizikos ir molekulinės biologijos mokslų daktaras profesorius Daumantas Matulis.

Apdovanojimą už socialiai atsakingą verslą pelnė vienas didžiausių privačių mokslinių tyrimų centrų Rytų ir Vidurio Europos regione UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“, pradėjęs gaminti reagentus COVID-19 testams.

Garbingiausią Vilniaus miesto apdovanojimą už Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui padovanotą savo meno kolekciją, kurioje – 600 tapybos, grafikos, skulptūros darbų, meninių fotografijų, piešinių, tekstilės darbų, gauna Lietuvos džiazo muzikantas, būgnininkas, perkusininkas, instaliacijų autorius, pasaulinio garso eksperimentininkas Vladimiras Tarasovas.

Už Vilniaus bažnytinio meno saugojimą ir modernų atvėrimą visuomenei apdovanojimą atsiėmė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.

Marta Finkelštein ir visas ansamblis „Synaesthesis“ statulėlę atsiėmė už Vilniaus vardo garsinimą ir nuopelnus šiuolaikinei muzikai.

Šv. Kristoforo apdovanojimas suteiktas pandemijos akivaizdoje darbo valandų neskaičiavusiems ir prieš klastingą koronavirusą kovojusiems Vilniaus medikams.

Dr. Zitai Žebrauskienei Šv. Kristoforas suteiktas už nuopelnus organizuojant senjorų švietimą.

Už labdaringą veiklą apdovanojimą atsiėmė vargonininkė bei Religinės muzikos centro vadovė Renata Marcinkutė-Lesieur.

Jauniems architektams Onai Lozuraitytei ir Petrui Išorai statulėlė įteikta už meno ir architektūros sintezę.

Apdovanojimas už nuopelnus sportui įteiktas Lietuvos sportinės gimnastikos lyderiui Robertui Tvorogalui, iškovojusiam teisę stoti prie starto linijos šių metų olimpinėse žaidynėse Tokijuje.

Kandidatūras gauti šį apdovanojimą teikė vilniečiai, įmonės, bendruomenės, mokslo ir meno pasaulio atstovai.

Šv. Kristoforo apdovanojimai įteikiami jau ketvirtus metus.

ELTA

Rekomenduojamas video turinys