Angle down Atgal

Deportuojamas prievartautojas: „O kaip mano teisės?“

Anglijoje demaskuotos nepilnamečių mergaičių prievartautojų gaujos narys prieš deportaciją iš šalies pasiskundė, kad šioje šalyje liko be jokių teisių.

Imigracijos tribunole šiuo metu nagrinėjamas Adilo Khano (51 m.) skundas dėl vidaus reikalų ministerijos sprendimo deportuoti jį į kilmės šalį – Pakistaną.

Taip nutarta po to, kai vyras buvo nuteistas už nepilnamečių mergaičių seksualinę prievartą: nustatyta, jog po lytinių santykių nuo jo pastojo 13-metė, o 15-mete vyras ne tik naudojosi pats, bet ir leido prievartauti ją savo bendrams.

Suaugę vyrai smurtavo prieš nepilnametę, kai ši pasiskundė.

Adilas Khanas iš Rochdalo 2012 metais už tai nuteistas 8 metus kalėti, tačiau į laisvę išėjo suėjus pusei bausmės termino.

Nuo tada jis bando teisiniu keliu panaikinti sprendimą deportuoti jį – pagal Jungtinėje Karalystėje galiojančius įstatymus, teisti už sunkius nusikaltimus po kalėjimo siunčiami į kilmės šalis.

Šią kovą pralaimėjęs vyras dabar laimę bando tribunole.

Pirmadienį įvykusiame tribunolo posėdyje Adilas Khanas su vertėjo pagalba teisėjui skundėsi, kad JK liko be jokio statuso ir teisių, nurodė, kad vidaus reikalų ministerijos prašymu panaikintas jo vairuotojo pažymėjimas.

„Šioje šalyje aš, kaip individualus asmuo, aš negaliu įgyvendinti jokių savo teisių. Negaliu niekuo padėti šeimai, aš išgyvenu dėka savo sūnaus pašalpų.

Negaliu jo nuvežti į mokyklą, kai lyja, negaliu naudotis taksi paslaugomis“, – skundėsi vyras.

Tačiau teisėjas Neharas Birdas jam priminė, kad jis nagrinėja jo deportacijos klausimą, o ne tai, ką daryti su jo vairuotojo pažymėjimu ar iš kur vyrui gauti pinigų.

„Tribunolas nori išsiaiškinti, ar vidaus reikalų ministerijos sprendimas deportuoti Jus į Pakistaną yra teisėtas ar ne“, – sakė teisėjas.

Bylos nagrinėjimas bus pratęstas lapkričio pabaigoje.

Dėl savo nusikaltimų Adilas Khanas 2018 metais neteko JK pilietybės, tų pačių metų rugsėjį jis iš Pakistano vyriausybės gavo sertifikatus, liudijančius, jog jie atsisako ir gimtosios šalies pilietybės.

Ar šie sertifikatai ir jų gavimo aplinkybės atitinka Pakistano teisę, dar nagrinėjama.

Adilas Khanas ir dar 7 vyrai nutesti už tai, kad 2008-2010 metais Rochdale ir miesto apylinkėse prievartaudavo nepilnametes mergaites nuo 12 metų, vyrai jas svaigindavo alkoholiu ir narkotikais, už pinigus leido jomis naudotis kitiems prievartautojams, aukos buvo išnaudojamos kambariuose ir taksi automobiliuose.

Šioje byloje nukentėjusiomis pripažintos iš viso 47 mergaitės.

Anglija Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite