Angle down Atgal

Dėl sąlyčio su koronavirusu užsikrėtusiu audinių ūkio darbuotoju izoliuoti penki kolegos

Dėl sąlyčio su koronavirusu užsikrėtusiu audinių ūkio darbuotoju izoliuoti penki kolegos, BNS ketvirtadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Darbo aplinkoje sąlytį turėjo penki asmenys, asmeninėje aplinkoje – trys. Visi jie yra izoliuoti“, – sakė įstaigos atstovė Justina Petravičienė.

Jos teigimu, darbuotojui koronavirusas patvirtintas lapkričio 24 dieną.

Ketvirtadienį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, kad koronavirusas nustatytas Jonavos rajone esančių įmonių „Danmink“ ir „Vilkijos ūkis“ fermų audinėms. 

Įmonės „Danmink“ pagrindinis akcininkas – „Vilkijos ūkis“. Jam vadovauja Česlovas Tallat-Kelpša.

Verslininko teigimu, manoma, kad žvėreliai užsikrėtė nuo susirgusio darbuotojo, tačiau NVSC atstovė sako, kad darbuotojo užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, todėl neatmetama versija, jog darbuotojas galėjo užsikrėsti nuo gyvūnėlių.

„Epidemiologinio tyrimo metu surinkti duomenys rodo, kad žmogus negali pasakyti, kaip jis užsikrėtė. Tai nei viena, nei kita versija negali būti atmesta šitoje vietoje“, – kalbėjo J. Petravičienė.

Ji taip pat teigė, kad audinėms nustatytas koronavirusas yra pirmas atvejis Lietuvoje, kai ši infekcinė liga patvirtinama gyvūnams.

„Iki šiol Lietuvoje neturėjome tokių atvejų“, – sakė NVSC atstovė.

Lietuvoje auginamos audinės nuo koronaviruso tirtos prevenciškai, kai Danijos, o vėliau ir Ispanijos, Italijos, JAV, Nyderlandų, Švedijos ir Graikijos audinių fermose nustatyta šio viruso protrūkių.

Danijos valdžia lapkričio pradžioje pranešė, kad koronavirusas audinėse mutavo, o viena iš penkių naujų registruotų atmainų gali būti visiškai ar iš dalies atspari šiuo metu kuriamoms vakcinoms, taip paverčiant jas neveiksmingomis arba veiksmingomis tik iš dalies.

Lietuvos audinių augintojai kiekvieną savaitę turi tarnybai pateikti duomenis apie nugaišusias audines. Be to, Lietuvoje lapkričio viduryje įsigaliojo draudimas įvežti gyvas audines iš šalių, kur nustatyta viruso protrūkių.

Tarnybos duomenimis, šiuo metu 86 Lietuvos ūkiuose laikoma daugiau kaip 1,6 mln. audinių. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite