Angle down Atgal

Daug žadantys COVID-19 vaistai pasirodė esantys ne tokie efektyvūs, kaip manyta anksčiau

Molnupiraviras - antivirusinis vaistas, gaminamas kompanijos „Merck“. Jau kelis mėnesius kalbama, kad jis gali efektyviai sumažinti hospitalizacijos ir mirties riziką COVID-19 atveju. Tačiau ar tie pažadai virs realybe?

Tiksliau, prieš porą mėnesių buvo kalbama, kad molnupiraviras net 50 % gali sumažiti COVID-19 hospitalizacijos riziką. Tai - puikus rodiklis, ypač turint omenyje, kad šie vaistai - tik per burną vartojamos tabletės. Tačiau į naujus bandymus buvo įtraukta daugiau žmonių ir molnupiraviro efektyvumas nebeatrodo toks aukštas.

Naujausiuose bandymuose dalyvavo 1433 žmonės. Daliai jų buvo skirtas placebas, daliai - molnupiraviras. 9,7 % placebo grupės narių buvo hospitalizuoti, dalis jų mirė. Molnupiraviro grupėje hospitalizaciją arba mirtį patyrė 6,8 % dalyvių. Tai reiškia, kad molnupiraviras hospitalizacijos dėl COVID-19 riziką sumažina ne 50, o 30 %. Kita vertus, placebo grupėje buvo net 9 mirtys, molnupiraviro - tik viena.

Molnupiraviras paveikia viruso genomą. Jis padidina viruso RNR mutacijų skaičių ir taip nebeleidžia virusui daugintis. Šiuo atveju, taip turėtų būti pažabota SARS-CoV-2 infekcija. JAV maisto ir vaistų administracija su vaistų pramonės profesionalais svarstys galimybę patvirtinti molnupiraviro naudojimą COVID-19 gydymui.

Antimikrobinių vaistų komitetas (ADAC) ir Maisto ir vaistų administracija turi atsakyti į visą eilę klausimų. Pavyzdžiui, ar molnupiraviras yra saugus nėščiosioms. Molnupiraviras veikia viruso genus, todėl baiminamasi, kad jis gali būti pavojingas vaisiui. Nors neigiamas šalutinis poveikis iki šiol nebuvo nustatytas, specialistai turės aptarti rizikas, susijusias su plačiu molnupiraviro vartojimu. 30 % sumažėjusi hospitalizacijos rizika vis tiek nėra blogas rodiklis, tačiau specialistai dar turės parengti išsamesnes rekomendacijas, susijusias su saugiu šio vaisto vartojimu.

Tiesa, „Merck“ nėra vienintelė turinti ką pasiūlyti. „Pfizer“ šiuo metu irgi bando vaistus, kurie, kaip rodo preliminarūs rezultatai, hospitalizacijos riziką sumažina net 89 %.

Parengta pagal:

Merck and Ridgeback Biotherapeutics Provide Update on Results from MOVe-OUT Study of Molnupiravir, an Investigational Oral Antiviral Medicine, in At Risk Adults With Mild-to-Moderate COVID-19

Technologijos.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite