Angle down Atgal

Darius Vaičiulis: Kiekvienam – savas kalnas

„Bet kas gali į lipti į kalną“, – įsitikinęs ekstremalaus laisvalaikio gerbėjas Darius Vaičiulis, kuris nuolat jaučia adrenalino poreikį. Tai, kas kitiems kelia šiurpą ir baimę, jam yra malonus ir būtinas laiko leidimas, kurio pats Darius nevadina sportu. Apie savo neeilinius pomėgius  ir didžiausią aistrą – kalnus – jis papasakos šio sekmadienio TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“.

Pasiekimų sąraše – kuris atrodo tikrai įspūdingai – ir patirtis Dakaro ralyje, kur jis pasiekė puikių rezultatų jau pirmuosiuose sezonuose. Tai, kas prasidėjo kaip pramoga, noras patirti aštresnių įspūdžių, pamažu tapo kryptingu tikslo siekimu. Kasmet ambicijos augo, tad „žaidimas“ nejučia tapo sportu. Darius Dakare važiavo su legenda tapusiu Antanu Juknevičiumi. Kartu su komanda buvo pasiektas puikus rezultatas – 12 vieta. 

„Tuo metu tai atrodė visiškai fantastiškas rezultatas ir daug kas spėliojo, ar išvis bus galima jį pagerinti artimiausiu metu. Manau, mes galime užsidėti tokius antpečius, kad pakėlėme tuo metu kartelę iki 12 vietos. Dabar ji tapo visiškai natūrali. Ambicijos dabar yra daug didesnės“, – pasakoja Darius apie laikus, kai nė vienas lietuvių ekipažas nebuvo patekęs net į dvidešimtuką.

Ne paslaptis, kad automobilių sportas yra labai brangus, tad ir pasirengimas lenktynėms yra nepigus malonumas. Tačiau Darius neapsiriboja vienu adrenalino šaltiniu – jis mėgsta važinėtis motociklais, buriuoti, tačiau didžiausią aistrą vyras jaučia kalnams. 

Kalnų šauksmas

Laidos vedėjos Kristinos Rimienės pašnekovo pergalių sąraše – 20 kalnų, tačiau pagrindinės, svarbiausios – įveiktos visų žemynų aukščiausios viršukalnės. Darius neabejoja, kad tinkamai pasirengęs ir įvertinęs rizikas beveik kiekvienas gali įveikti kalnus. 

Everestą yra įveikę ir labai solidaus amžiaus žmonės, pats Darius sykį kopė į šį kalną su japonu, sulaukusiu daugiau kaip 70 metų. Tad amžius – tikrai ne kliūtis įveikti aukščiausias viršukalnes, nes svarbus ne tiek fizinis pasirengimas, kiek noras.

„Pačiais sunkiausiais momentais paveda ne fizinė galia, o motyvacijos trūkumas“, – įsitikinęs Darius, galintis papasakoti begalę istorijų, kai žmogui išgyventi padėjo valia ir užsispyrimas. 

Šeimos palaikymas

Darius visuomet jaučia tvirtą savo šeimos palaikymą – kartu su žmona net yra kopęs į aukščiausią Afrikos viršūnę. Nors žmonai buvo sunku, ji nepasidavė ir įveikė kalną, tačiau daugiau į viršukalnes su vyru nebekopė.

Su sūnumis jis įveikė kelias Kaukazo viršūnes, o su vyresnėliu įkopė ir į Pietų Amerikos aukščiausią kalną.  

„Aš neskubu į ekspedicijas imti jų kartu, nes tai yra papildoma atsakomybė. Į labai rimtas ekspedicijas mėgtu eiti vienas“, – sako Darius, neslepiantis, kad sunkiose ekspedicijose net draugai gali tapti našta, o egoizmas tarp kopiančiųjų yra gana dažnas.

Šiuo metu Darius ruošiasi rimtai ekspedicijai į Pietų ašigalį. Vyras tikisi, kad pandemija nebepakiš kojos suplanuotoms ekspedicijoms ir adrenalino poreikis bus patenkintas su kaupu.

Norintys daugiau sužinoti apie Dakaro užkulisius, ne sykį gyvybei kilusius pavojus kalnuose, vienas kurių vos nekainavo Dariui ir jo bendražygiams gyvybės, kviečiami žiūrėti laidą „Pasaulis pagal moteris“, TV3 kanalu, šį sekmadienį, 10 val.

Egzotikos dvelksmas

Dažnam iš mūsų šiuo metu labiausiai trūksta kelionių – naujų įspūdžių, kvapų, spalvų. Laidos vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“ sukurs kompoziciją, galinčią kiekvieną nukelti į egzotinę atogrąžų šalį. 

Pagrindu tokiai kompozicijai taps vėduoklę primenanti konstrukcija, pagaminta iš vielučių. Ši savotiška vėduoklė, papuošta nuostabiomis gėlėmis, smilgomis ir dekoratyviais perlais, nukels į tolimas šalis, kur šilta. Lengva, orchidėjomis papuošta kompozicija primins ir tas keliones, kuriose jau būta – kas žino, galbūt labai greitai išties galėsime keliauti laisvai.


 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite