Angle down Atgal

Darbuotojai baiminasi, kad medžio apdirbimo įmonė gali tapti koronaviruso židiniu

„Anykšta“ gavo elektroninį laišką, kuri pasirašė žmogus, pasivadinęs „UAB „Lyksna“ staliumi“. Anonimas nuogąstavo, kad netrukus koronavirusas gali pasibelsti ir į anykštėnų duris. Pavojingas užkratas esą bet kada gali pasklisti iš Anykščių seniūnijos Naujųjų Elmininkų kaime veikiančios medienos apdirbimo įmonės UAB „Lyksna“ teritorijos.

Skundžiasi darbo sąlygomis per karantiną

„Klastingas virusas Kovid-19 jau kėsinasi į žmonių gyvybes jau aplinkui Anykščių rajoną. Masiškai užkrėsdamas gydytojų komandas šiandien ar rytoj jis tikrai visa savo jėga belsis ir į anykštėnų duris. Kodėl dėl aplaidumo neatsakingų vadovų veiksmų, ar neveikimo kenčia visiškai nekalti žmonės? Kodėl nesiimama jokių veiksmų situacijai suvaldyti ?

Jei dar neturime „Koronos“ Anykščiuose, tai manau tuoj turėsime.

Į medienos įmonę Elmininkuose gaunama mediena iš Baltarusijos kelių transportu („furomis“) vis dar kiekvieną dieną, nors jau jaučiamu sumažėjusiu srautu. UAB Lyksna (dir. Tomas Šližius) ir ją valdanti UAB Galanis (dir. Remigijus Jakaitis) savininkai nesiima jokių veiksmų susijusių su viruso plitimo sustabdymu! Įmonėje dirba apie 50 darbuotojų. Atvykstantis užsienio transportas ir vairuotojai nedezinfekuojami. Patalpos nedezinfekuojamos, dezinfekcijos priemonės neduodamos ir nenaudojamos, respiratoriai neduodami – nors jie privalomi darbuotojams pastoviai dėl ore esančių medienos dulkių, geriamojo vandens aparatu visi naudojasi vienu prie jo padėtu puodeliu!

Sanitarinės salygos apgailėtinos, nes kartais jau jaučiamas muilo rankoms ir tualetinio popieriaus stygius, po darbo visi, o gal kai kurie ir viruso nešiotojai neplautomis rankomis pasklinda po Anykščių miesto maisto parduotuves! Darbuotojai turi galimybę eiti kasmetinių atostogų mažiausiai 2 sav., bet įmonei gal tai yra nenaudinga, nes SODRA os duomenimis įmonė turi finansinių sunkumų, bei tikisi valstybės paramos?

Keista, nors savininkai nesuvokia tikrosios klastingo viruso padėties ir padarinių, kodėl Anykščių rajono vadovybė nesiima veiksmų pažaboti šios ir panašių įmonių kurios gamina ne pirmo būtinumo prekes savininkų verslo apetito ? Kodėl laukiama kol padariniai bus katastrofiški ir negrįžtami?”, – laiške rašė „UAB „Lyksna“ stalius“. (laiško kalba netaisyta, – red. pastaba).

Plačiau – laikraštyje ANYKŠTA.

Robertas ALEKSIEJŪNAS

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite