Angle down Atgal

Dantų balinimo paslaugoms – saugos ir sveikatos reikalavimai

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsakymu patvirtino dantų balinimo paslaugų teikimą. Nustatyti reikalavimai specialistams, patalpoms, medžiagoms ir įrangai. Reglamentuotas dantų balinimo paslaugų teikimo organizavimas bei medicinos dokumentacijos tvarkymas. Taip siekiama užtikrinti, kad žmogaus organizme atliekamos populiarios dantų balinimo paslaugos būtų teikiamos saugiai ir nekenktų sveikatai.

Iki šiol dantų balinimo paslaugos atskirai nebuvo reglamentuotos. Šią paslaugą galėjo atlikti tiek gydytojai odontologai, gydytojai odontologai specialistai, burnos higienistai, tiek specialistai teikiantys grožio paslaugas. Tačiau padaugėjo nusiskundimų iš gyventojų, kurie dantų balinimą ypač mėgo atlikti grožio paslaugų teikimo vietose.

Atsižvelgiant į tai, kad dantų balinimo paslaugos metu yra pažeidžiama danties struktūra ir neturint specialiųjų žinių gali būti padaryta žala žmogaus sveikatai, bei siekiant užtikrinti dantų balinimo paslaugos priimtinumą, kokybę ir tinkamumą, nustatyti paslaugų teikimo reikalavimai.

Nuo šiol dantų balinimo paslaugos bus atliekamos tik po burnos ir dantų būklės įvertinimo bei atliktos burnos higienos. Dantų balinimo procedūros bus atliekamos įstaigose, turinčiose licenciją teikti odontologinės priežiūros ir burnos priežiūros paslaugas, gydytojo odontologo, gydytojo odontologo specialisto ir burnos higienisto, turinčio licenciją teikti atitinkamas paslaugas.

Burnos ir dantų būklės įvertinimas yra priskirtinas gydytojų odontologų, gydytojų odontologų specialistų ir burnos higienistų kompetencijai, kurios nustatytos jų medicinos normose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite