Angle down Atgal

Dalis JAV paramos atiteks ir Lazdijų priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai

Šiandien Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas Lazdijų priešgaisrinėje  gelbėjimo tarnyboje organizavo spaudos konferenciją. Jos metu  buvo  pristatytas  bendradarbiavimas su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada bei Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės vadovybės Europoje  skirta paramos siunta Lietuvos ugniagesiams gelbėtojams.

 Bendra šios paramos siuntos vertė, kurioje yra ugniagesių gelbėtojų apranga, įranga bei poilsio patalpų įrengimo reikmenys – daugiau kaip 500 tūkst. JAV dolerių.

Renginyje dalyvavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Saulius Greičius, direktoriaus pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Giedrius Sakalinskas, JAV kariuomenės Civilių ir kariškių bendradarbiavimo grupės vadas majoras Michael McAfee,  šalies žiniasklaidos atstovai bei kiti asmenys.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius, dėkodamas JAV atstovams už paramą, priminė Lietuvos ugniagesių gelbėtojų šūkį – artimui pagalba, Dievui garbė. Jie gelbsti gyvybes, padeda žmonėms, tačiau parama ir pagalba  labai reikalinga ir patiems ugniagesiams. S. Greičius Lietuvos ugniagesių gelbėtojų vardu  dėkojo JAV ambasadai bei JAV kariuomenės vadovybei Europoje už geranorišką bendradarbiavimą ir paramą, padedančią stiprinti  priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos parengtį,  gerinančią Lietuvos ugniagesių darbo sąlygas. 

JAV kariuomenės Civilių ir kariškių bendradarbiavimo grupės vadas majoras Michael McAfee teigė, kad šiandieninis paramos perdavimas – tai dviejų draugų ir sąjungininkų bendradarbiavimo rezultatas. Jis akcentavo, jog JAV tvirtai įsipareigojusios stovėti petys į petį su Lietuva, plėtojant abejoms pusėms naudingą veiklą, kurios dėka partnerystė – dar stipresnė.  Majoras sakė tikintis, kad įranga bus naudinga ir pagerins Lietuvos ugniagesių darbo pajėgumus.

 Dėkodamas už didelę  paramą ir bendradarbiavimą, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius majorui Michael McAfee atminimui įteikė ugniagesių tarnybos ženklą.

Susirinkusieji apžiūrėjo JAV dovanojamą paramos siuntą, tarp kurios – ugniagesių šalmai, kostiumai, kondicionieriai, sportiniai treniruokliai, bėgimo takeliai, viryklės, kopėčios, čiužiniai, lovos, palapinės, skalbyklės ir daug kitos naudingos įrangos bei daiktų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovai patikino, kad dalis šios paramos, skirtos visos Lietuvos ugniagesiams gelbėtojams, atiteks ir Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite