Angle down Atgal

„Dainoriai“ atšventė 40 metų jubiliejų

Liaudies turtų puoselėjimas – tai mūsų išlikimo galimybė. Prieš 40 metų tai suprato ir baisogališkiai. Tuometinių kultūros namų direktorės Irenos Žmoginienės ir pirmojo vadovo Stasio Černiausko iniciatyva buvo suburtas etnografinis kolektyvas. Kadangi jis ne tik tik savo krašto kūrybą propagavo, vėliau jis pervadintas folkloro kolektyvu. Šoko, grojo, dainavo ir 1988 metais gavo garbingą „Dainorių“ vardą.

Gegužės 22 d. popietę Baisogalos kultūros centre vyko folkloro ansamblio „Dainoriai“ (vadovai A. Jurevičienė ir P. Kablys) 40-ies kūrybinės veiklos metų jubiliejinis renginys. Jo metu „Dainoriai“ paisdalinta ilgametėmis kolektyvo patirtimis. Šventėje netrūko skagių šokių ir skambių dainų. Buvo prisiminti dalyviai, lankę kolektyvą bei pagerbti amžinybėn iškeliavusieji.

Kolektyvą pasveikinti atvyko Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis, administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, kultūros, paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėja Justė Juškaitė, Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė, Šiaulių vyskupijos kancleris Rimantas Žaromskis, buvęs kolektyvo „Dainoriai“ dalyvis.

Ir visam kolektyvui, ir ilgamečiams jo dalyviams buvo įteiktos dovanos - mero padėkos ženklas įteiktas ilgamečiam kolektyvo dalyviui Pranui Meilui, o kitiems dalyviams mero padėkos už nuoširdų ilgametį dalyvavimą folkloro ansamblio veikloje.

Puikaus kolektyvo darbo paslaptis, kad „Dainoriai“, kaip tos bitutės, renka viską, kas mūsų tautoje, mūsų krašte pasėta, išpuoselėta ir užauginta. „Dainoriai“ tuo ir stiprūs, kad skaito mūsų tautos knygą, palikimo knygą, kad buvo ir yra turtingi unikaliais žmonėmis, pateikusiais ne vieną Baisogalos krašto etninio palikimo perliuką.

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite