Angle down Atgal

Dainiečių laisvės šviesos plazdesys minint Laisvės gynėjų dienos 30-metį

Niekas negali nugalėti TAUTOS, einančios į Laisvę, Nepriklausomybę.
1990 –jų metų Kovo 11-oji paskelbė: LIETUVOS VALSTYBĖ YRA.
1991 –jų sausio 13-oji patvirtino: MES BŪSIME

Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Sausio 13 dieną LAISVĘ paminėjo ir Šiaulių Dainų progimnazijos bendruomenė.

Jau nuo ankstaus ryto dainiečiai jungėsi prie visuotinio Sausio 13-osios Laisvės gynėjų dienos 30-mečio minėjimo „Atmintis gyva, nes liudija“ įžiebiant žvakelę, kad Dainų progimnazijos bendruomenės darnos liepsnelių plazdesys įsilietų į bendrą Lietuvos laisvės šviesą.

Laisvės gynėjų dieną mokykloje vyko netradicinės integruotos pradinių klasių mokinių pamokos „Mūsų laisvė užaugo“. Į nuotolines pamokas mokiniai prisijungė ne tik papuošę mokyklines uniformas lietuviška atributika, bet ir ekranų užsklandas paženklinę neužmirštuolių žiedais. Mokytojai su mokiniais prisiminė to meto įvykius žiūrėdami vaizdo medžiagą ir atlikdami interaktyvias užduotis, susidomėję klausėsi Vytauto Landsbergio pasakos „Sausio sniegenos“, dalinosi mintimis apie Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos reikšmę. Kalbėjo apie tai, kuo žmogui ir tautai yra svarbi Laisvė. Wordwall programėlėje dėliojo žodžius, piešė laisvę. Sprendė interaktyvias anagramas, kūrė akrostichus pagal žodį LIETUVA, piešė tema: Piešiu laisvę...". Mokiniai žiūrėjo filmą „Ąžuolas ir gilė“, pateiktis apie Lietuvos simbolius ir Sausio 13-ąją, iš lego kaladėlių, karoliukų, mašinėlių ir kitų žaisliukų dėliojo žodžius LAISVĖ, LIETUVA,TĖVYNĖ, GYNĖJAI, ATMINTIS... Klausydamiesi Vytauto Kernagio dainos „Baltas paukštis“ mokiniai piešė iliustracijas šiai dainai bei patys dainavo apie Lietuvą. Mokiniai pasakojo savo senelių ir tėvelių patirtis. Drąsesni ryžtingai sakė, kad eitų kovoti už Lietuvos laisvę, kiti prilygino dabartinę covid-19 situaciją kovai už tautą. Atliko STEM veiklą – birių maisto produktų pagalba gamino žvakutes. Muzikos pamokoje mokiniai klausėsi jaunųjų operos solistų grupės ,,IL SENSO“ atliekamos dainos ,,Laisvė“ bei dainavo karaoke. Klausėsi A. Mamontovo ir ,,G&G Sindikatas” grupės lyderio prisiminimų apie Sausio 13-osios įvykius. Anglų kalbos pamokose mokiniai kalbėjo angliškai apie prieš 30 metų pasiektą pergalę, meilę Lietuvai bei laisvę. Prasmingus naujus anglų kalbos žodžius mokėsi juos iliustruodami.

Išradingos šokio studijos „Kosmėja“ šokėjos sukūrė nuostabų atvirlaiškį „Gimę laisvėje“, kuriame žodžio LIETUVA raides atvaizdavo savo plastiškais kūnais.

5–8 klasių mokiniai prisijungė prie Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Sausio 13-osios minėjimo videotekos medžiagos analizės, kurią užfiksavo Algirdas Kulikauskas ir Albertas Griganavičius 1991 metais. Dalis mokinių domėjosi LRT.lt portalo istorinėmis pateiktimis. Labiausiai džiugino mokinių iniciatyva, įsikūnijus į žurnalisto, režisieriaus, operatoriaus, interaktyvių medijų technologo, istoriko-apžvalgininko profesijas, patiems rinkti istorinę medžiagą apklausiant interviu metodu 1991 m. sausio 13 d. lemtingųjų įvykių liudininkus iš artimos aplinkos. Jau pradėta gyvą knygą „Atmintis gyva, nes liudija“, kurią saugos ir papildys ne tik mūsų Dainų progimnazija, ja galės naudotis ir Šiaulių miesto Povilo Višinskio bibliotekos skaitytojai. Istorijos pamokų metu mokiniai diskutavo apie laisvės svarbą, atliko virtualaus uždavinyno „Istorijos seklys: Sausio 13-osios reliktai" užduotis, kurį parengė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Tik pažindami ir gerbdami praeitį, galime kurti Lietuvos ateitį. Mūsų laisvė užaugo, su ja kartu augame ir mes.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite