Angle down Atgal

COVID-19 įsisuko į Marijampolės specialiuosius socialinės globos namus

Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose – nepaprastoji padėtis. Koronaviruso infekcija šiuo metu serga net 13 gyventojų ir 4 darbuotojai. Visi sergantys globotiniai gydomi globos namuose. Nei Marijampolės ligoninė, nei Kauno klinikos sergančiųjų nepriėmė.

Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų direktorės Vidutos Bačkierienės teigimu, sergančių globotinių sveikatos būklė stabili – karščiuoja vos du. Dėl to nuspręsta leisti jiems gydytis globos namuose, savo kambariuose.

– Medikai nutarė, kad globos namuose gyventojų slauga yra puiki, todėl nėra reikalo jų siųsti į ligoninę. Iš tiesų sergančiaisiais rūpinamės, tačiau ir nerimaujame, nes tuose pačiuose namuose gyvena ir virusu neužsikrėtę žmonės. Dėl to laikomės visų rekomenduojamų saugumo reikalavimų, dėvime specialias apsaugos priemones, kurių, laimei, nestokojame. Galimam ligos protrūkiui pradėjome ruoštis pavasarį, todėl atsargų turime pakankamai, – situaciją apžvelgė įstaigos vadovė.

V. Bačkierienė sakė, kad atsižvelgiant į situaciją, Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų darbuotojai buvo padalinti į dvi pamainas. Kiekvienoje brigadoje yra po devynis žmones. Viena dirba dabar, kita darbą pradės spalio 21 dieną.

Globos namų direktorė sako, kad yra trys versijos, galinčios paaiškinti, kaip virusas pateko į Marijampolės specialiuosius socialinės globos namus ir kodėl taip plačiai išplito.

– Kuri iš jų teisinga, pasakys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai. Jie šiuo metu atlieka epidemiologinį tyrimą. Kol kas galiu pasakyti tik tiek, kad visi mes esame per mažai atsakingi. Pavyzdžiui, įstaigoje dėl pandemijos sustabdžius globotinių lankymą, artimieji labai piktinosi, prieštaravo tokiam sprendimui. Neliko nieko kito, kaip lankymą atnaujinti, – dėmesį atkreipė V. Bačkierienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite