Angle down Atgal

Civilinio kodekso pataisa padės spartinti daugiabučių namų renovaciją

 Seimui siūloma priimti Civilinio kodekso pakeitimo projektą, numatantį teisę šaukti daugiabučių namų gyventųjų susirinkimus savivaldybių paskirtiems energinio efektyvumo programų administratoriams ir kitiems juridiniams asmenims, įgyvendinantiems daugiabučių namų modernizavimo projektus.

Tokį Civilinio kodekso pakeitimo projektą įregistravo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė kartu su Seimo narių grupe.

„Senos statybos daugiabučių renovacija vyksta gana lėtai, o prie problemos smarkiai prisideda tokie elementarūs dalykai kaip daugiabučių namų patalpų savininkų susirinkimų organizavimas. Dažnai daugiabučių namų administratoriai arba bendrijų valdybos nariai yra nesuinteresuoti renovacija, todėl vengia organizuoti susitikimus namų atnaujinimo klausimais“, – sako A. Gedvilienė.

Šiuo metu butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimus šaukti gali bendrijos valdyba arba savininkų įgaliotas asmuo, taip pat nuosavybės administratorius arba savivaldybės vykdomoji institucija. Kitais atvejais sušaukti susirinkimą raštu gali pareikalauti ne mažiau kaip ¼ butų ir kitų patalpų savininkų.

Pasak A. Gedvilienės, tokia susirinkimų organizavimo tvarka trukdo įgyvendinti daugiabučių modernizavimo projektus. Praktikoje savivaldybių paskirtos įstaigos, susiduria su daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojų veiksmais ar neveikimu – dažnai neatsižvelgiama į patalpų savininkų interesus, jiems sąmoningai neteikiami pasiūlymai dėl energiją taupančių priemonių, nešaukiami susirinkimai ar neorganizuojami balsavimai raštu dėl namo atnaujinimo. Tuo tarpu patys butų ir kitų patalpų savininkai retai pasinaudoja galimybe sušaukti susirinkimą.

Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas aiškina, kad susirinkimų organizavimo teisių išplėtimas savivaldybių energinio efektyvumo programų administratoriams bei kitoms daugiabučių modernizavimo projektus įgyvendinančioms organizacijoms, padėtų išspręsti situaciją.

„Gyventojai, palaikantys renovaciją, dėl organizacinių formalumų dažnai yra negirdimi, nes neturi galimybės išreikšti savo pozicijos, o pasinaudoti ¼ patalpų savininkų taisykle – labai sudėtinga. Suteikus susirinkimų šaukimo teisę organizacijoms, atsakingoms už daugiabučių modernizavimo programas, tokie gyventojai įgis galimybę išreikšti savo interesus“, – pabrėžia V. Benkunskas.

Jei Civilinio kodekso pakeitimo įstatymo projektui būtų pritarta, įstatymo nuostatos įsigaliotų nuo šių metų liepos 1 d.

Įstatymo projektą pateikė Seimo nariai A. Gedvilienė, Vytautas Kernagis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Audrius Petrošius, Paulė Kuzmickienė, Andrius Vyšniauskas, Vytautas Juozapaitis, Arūnas Valinskas ir Žygimantas Pavilionis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite