Angle down Atgal

Cirkuliaciniai siurbliai: įvertinkite visus privalumus ir trūkumus

Cirkuliaciniai siurbliai tiek namuose, tiek visuomeninės bei komercinės paskirties pastatuose yra skirti šildymo, vandens tiekimo ir kondicionavimo sistemoms. Šiais gaminiais prekiaujančių įmonių prekybos vietose ar elektroninių parduotuvių puslapiuose galite rasti įvairių cirkuliacinių šildymo siurblių, vandens tiekimo siurblių, nuotekų šalinimo siurblių, šlapiojo rotoriaus siurblių ir kitų pasirinkimų.

Šiuo metu prekyboje vyrauja elektroniniai cirkuliaciniai siurbliai. Nuo savo pirmtakų jie skiriasi mažesniu elektros energijos sunaudojimu ir nemažu kiekiu papildomų funkcijų. Esminiai dalykai, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį renkantis cirkuliacinį siurblį, yra šie:

 • Elektros energijos sąnaudos;

 • Nuorinimas ir pakeitimo ypatumai;

 • Integruotos apsaugos ir klaidų rodymas;

 • Atsiblokavimo funkcija.

Ypač rekomenduojama atkreipti dėmesį į elektros energijos vartojimo rodiklius. Cirkuliacinio siurblio darbo plika akimi nematyti, tačiau šildymo sezonu jis dažniausiai dirba ištisą parą. Todėl nuo to, kokį įrenginį pasirinksite didele dalimi priklausys Jūsų išlaidos už elektros suvartojimą.

Cirkuliacinio siurblio užduotis – užtikrinti reikiamą aušinimo skysčio greitį per vamzdžius. Prekyboje paprastai galima aptikti dviejų rūšių siurblius: sausieji ir šlapieji rotoriai. Nors dažnai dizainas skiriasi, tačiau jie atlieka tą patį darbą. Norėdami sužinoti, kuris cirkuliacinis siurblys Jums tinkamesnis, turite žinoti kiekvienai rūšiai būdingus privalumus ir trūkumus.

Sauso rotoriaus esminės savybės:

 • Pagrindinis pliusas – pasižymi dideliu efektyvumu. Jis siekia iki 80 %;

 • Reikalauja reguliarios priežiūros. Siurblio darbo metu kietosios dalelės, kurios yra aušinimo skystyje, patenka į sandarinimo žiedus. Todėl techninė priežiūra – neišvengiama;

 • Operacijos terminas yra apie 3 metus;

 • Dirbdami siurbliai skleidžia nedidelį triukšmą.

Sauso rotoriaus cirkuliaciniai siurbliai dažniausiai pasirenkami didesniuose pastatuose, rečiau privačiuose namuose. Dėl ekonomiško elektros energijos vartojimo jie yra nepamainomi didelių patalpų šildymo sistemose.

Šlapio rotoriaus cirkuliaciniai siurbliai turi tokias savybes:

 • Efektyvumas siekia 50 %. Tai nėra aukštas rodiklis, bet pakankamas privatiems namams.

 • Nereikalauja jokios priežiūros;

 • Tarnavimo laikas siekia 5-10 metų;

 • Eksploatacijos metu beveik visiškai negirdimas.

Pagal išvardintas savybes galima spręsti, jog šie siurbliai yra tinkamesni bute arba privačiame name.

Tikriausiai žinote, jog cirkuliaciniai siurbliai „dirba“ ne tik šildymo sistemose. Jeigu norite nusausinti sklypą, pašalinti nuotekas ar pumpuoti užterštas terpes, ieškokite prekybos vietose nuotekų siurblio. Tuo tarpu, vandens tiekimui užtikrinti iš šulinių, rezervuarų ar cisternų, rinkitės tinkamiausią iš didelio šulinio siurblių pasirinkimo asortimento. Daugelis prekybininkų klientams, nerandantiems pageidaujamo modelio įrenginio, suteikia prekės užsakymo paslaugas. Tereikia šiek tiek palaukti ir pageidaujamas cirkuliacinis siurblys atkeliaus į Jūsų namus.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite