Angle down Atgal

„…Čia nėra nei laipsnių, nei pareigų…“

Daugiau nei du dešimtmečius buvęs Prienų policijos Kriminalinio skyriaus pareigūnas Julius Buividavičius kasmet draugėn suburia buvusius bendražygius – policijos veteranus. Į širdimi ir savomis rankomis išpuoselėtą J. Buividavičiaus sodybą, esančią Jiezno seniūnijoje, buvę kolegos tradiciškai susirenka spalio 2 dieną profesinės šventės – Angelų sargų dienos – proga, o spalio 27-ąją čia šurmuliuoja ir kriminalinės policijos šventė.

Nors pats vyras prisipažįsta, nemėgstantis apie save kalbėti ir girtis, Julių neabejotinai galima pavadinti „žmogumi orkestru“, kuris ne tik tęsia paties pradėtą tradiciją, suburti buvusius kolegas, bet ir kuria eiles, kolekcionuoja senovinius daiktus, kasmet bičiulius pakviečia į vasaros sutiktuvių ir išlydėtuvių renginius. Jo pagalbos, organizuojant įvairius žygius ir akcijas, nepritrūksta ir tėviškėje Trakų rajone.
Šiemet iniciatyviam ir svetingam vyrui kilo nauja idėja – prisiminti ir pasidalinti pakviesti ne tik buvusius policijos pareigūnus, bet ir tuos, su kuriais angelai sargai kasdien prasilenkdavo komisariato koridoriuose. „Man pavyko surinkti per 200 kontaktų ir susisiekti maždaug su 150 žmonių. Šįkart norėjau pakviesti visus ir visai nesvarbu, kuo jie dirbo: migracijos tarnybos atstovais, sekretorėm, valytojom ar buhalterėm“, – geros nuotaikos nestokodamas pasakojo J. Buividavičius.
Kone tris mėnesius planuotas susitikimas įvyko rugpjūčio 21 d., o šiai progai šventės „kaltininkas“ parašė ir penkiaeilį:
Čia nėra nei laipsnių, nei pareigų
Susirinkome gera valia ir esame viena šeima
Lai šita data būna įsiminta
Ir gyvenimas sukasi nauja vaga
Su išaušusia gražia diena!
Anot Juliaus
Tylos minute pagerbę Anapilin iškeliavusius kolegas, susirinkusieji išklausė sodybos šeimininko posmų ir įsisuko į prisiminimų verpetą. Kaip sakė šventės organizatorius, skambėjo ne tik juokas, bet ir dainos bei muzika, mat tarp susirinkusiųjų buvo ir instrumentams prijaučiančių žmonių. „Turėjome savo muzikantus“, – juokiasi organizatorius.
Šiandien buvęs pareigūnas sako, jog yra laimingas žmogus, kad gyvenime jam teko dirbti Kriminalinėje policijoje, kur praleido beveik 19 metų – iš jų 17 metų Prienų komisariate. „Kartais pamiegoti užtekdavo 15 minučių, bet aš buvau pasišventęs tam darbui, o tarnyba man buvo viskas, todėl ir šventę organizuoju su dideliu džiaugsmu“, – mintimis dalijasi J. Buividavičius.
Rimantė Jančauskaitė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite